Zdravie

Dlhé sedenie spôsobuje bolesti chrbta, sedieť treba správne Dlhé sedenie spôsobuje bolesti chrbta, sedieť treba správne

Nohy by mali byť položené chodidlami na zemi a kolená ohnuté v pravom uhle. Prekrížením nôh pod stolom alebo stoličkou sa vytvára tlak na cievny systém.

Magnézium je užitočné nielen pri aktívnom športovaní Magnézium je užitočné nielen pri aktívnom športovaní

Magnézium je užitočné nielen pri aktívnom športovaní, pomôže v mnohých situáciách.

Ľudia s podozrením na koronavírus musia byť v izolácii Ľudia s podozrením na koronavírus musia byť v izolácii

Človek v domácej karanténe by ju mal nahlásiť emailom alebo telefonicky svojmu všeobecnému lekárovi, v prípade detí pediatrovi.

Ruky si treba umývať teplou vodou a mydlom, tvrdí ÚVZ Ruky si treba umývať teplou vodou a mydlom, tvrdí ÚVZ

Ruky by si ľudia mali umývať po každom návrate domov či do práce z vonkajšieho prostredia.

Magnézium pomôže pri strese i bolestiach hlavy Magnézium pomôže pri strese i bolestiach hlavy

Magnézium (horčík) je pre ľudský organizmus veľmi dôležitý minerál. Pomáha nášmu telu správne a bezproblémovo fungovať v rozličných situáciách.

Do BILLA športovej rodiny pribudla biatlonistka Paulína Fialková Do BILLA športovej rodiny pribudla biatlonistka Paulína Fialková

Spoločnosť BILLA sa dlhodobo snaží apelovať na verejnosť aj v oblasti zdravého stravovania v kombinácií s pravidelným pohybom.

Ako zinok pomáha bojovať proti dôsledkom oslabenej imunity Ako zinok pomáha bojovať proti dôsledkom oslabenej imunity

Zinok je esenciálny stopový prvok, ktorý aktivizuje mnohé enzýmy v našom organizme. Nachádza sa predovšetkým v kostiach, svaloch, pokožke, obličkách, očiach.

Ako zinok podporuje imunitný systém Ako zinok podporuje imunitný systém

V období zvýšeného výskytu respiračných ochorení je veľmi pravdepodobné, že sa nakazíme vírusom a budeme musieť niekoľko dní bojovať dôsledkami infekčného ochorenia.

Smog spôsobuje štvornásobný rast astmy, zhoršuje aj myslenie Smog spôsobuje štvornásobný rast astmy, zhoršuje aj myslenie

Ochorenia dýchacej sústavy sú zďaleka najčastejšie sa vyskytujúcou diagnózou u detí na Slovensku.

Zdravie ako najdôležitejší benefit pre zamestnanca Zdravie ako najdôležitejší benefit pre zamestnanca

Spoločnosť Therapy House ponúka ojedinelý produkt – laserovú terapiu.

Alergiu si netreba zamieňať s novým koronavírusom Alergiu si netreba zamieňať s novým koronavírusom

Niektorí ľudia nakazení koronavírusom majú podobné symptómy ako alergici, teda kašeľ, zapchatý nos, nádchu a bolesť hrdla.

Pri návšteve lekární treba dbať na prevenciu šírenia ochorení Pri návšteve lekární treba dbať na prevenciu šírenia ochorení

Odborníci prízvukujú, že najväčším rizikom pri šírení nového koronavírusu je skutočnosť, že nie každý nositeľ vírusu má aj klinické prejavy ochorenia.

Človek v karanténe má zostať doma, nechodiť verejnou dopravou Človek v karanténe má zostať doma, nechodiť verejnou dopravou

Je tiež vhodné izolovať sa od ďalších osôb v domácnosti, nosiť rúško a používať jednorazové papierové a vlhčené utierky.

ADELI ON SKI predstavuje unikátnu nadstavbu neurorehabilitácie ADELI ON SKI predstavuje unikátnu nadstavbu neurorehabilitácie

Terapia na lyžiach i na koni pomáha postaviť sa na vlastné nohy.

Pred užitím lieku by si pacient mal prečítať príbalový leták Pred užitím lieku by si pacient mal prečítať príbalový leták

Príbalové letáky liekov majú jednotnú štruktúru, aby sa v nich dali jednoducho dohľadať potrebné informácie.

Skríning môže rakovinu odhaliť včas Skríning môže rakovinu odhaliť včas

Rakovina hrubého čreva je druhým najčastejším zhubným nádorovým ochorením u mužov a tretím najčastejším u žien. Začína obvykle polypom na sliznici čreva, ktorý môže krvácať.

Aj CHRÍPKA zabíja: Dodržiavajte TIETO rady a obíde vás zďaleka Aj CHRÍPKA zabíja: Dodržiavajte TIETO rady a obíde vás zďaleka

Prečítajte si, čo všetko by ste mali vedieť, aby ste predišli chrípke.

Radíme: Vedľajší účinok lieku treba nahlásiť Radíme: Vedľajší účinok lieku treba nahlásiť

Ako laik si nikdy nemôžete byť istý, či daná reakcia mohla súvisieť s podaním lieku alebo nie. Pokiaľ však máte podozrenie, že váš stav mohol spôsobiť daný liek, neváhajte a nahláste ho.

Rakovine hrubého čreva a konečníka ročne podľahne asi 2000 Slovákov Rakovine hrubého čreva a konečníka ročne podľahne asi 2000 Slovákov

Včasné odhalenie choroby vie nielen zachrániť ľudské životy, ale aj ušetriť významné percento financií, ktoré si vyžaduje liečba vo vyššom štádiu.

Kŕčové žily sú spôsobené zlým prúdením krvi Kŕčové žily sú spôsobené zlým prúdením krvi

Kŕčové žily sa liečia rôznymi spôsobmi, ktoré závisia aj od štádia ochorenia. Najstaršia chirurgická metóda odstránenia žíl vytrhávaním, tzv. stripping, je pomerne invazívne a bolestivé ošetrenie.