Zdravie

Fotka Slovákov ukázala šťastie chorej nevesty, vyhrala svetovú súťaž Fotka Slovákov ukázala šťastie chorej nevesty, vyhrala svetovú súťaž

Fotografia Pavla Kulkovského zachytáva pacientku Alenu, ktorá má spinálnu svalovú atrofiu typu dva, a jej manžela Róberta.

Kŕčové žily sú civilizačným ochorením, postihujú najmä ženy Kŕčové žily sú civilizačným ochorením, postihujú najmä ženy

Prvým krokom v prevencii pred kŕčovými žilami je podľa lekára zdravý životný štýl, dôraz na zdravú stravu a pravidelné pohybové aktivity.

Výskum: Psychické zdravie študentov sa vplyvom pandémie zhoršilo Výskum: Psychické zdravie študentov sa vplyvom pandémie zhoršilo

Prejavy depresie pociťuje viac než tretina študentov. Zhoršenie psychického stavu uvádza až sedem z desiatich.

Projekt Nebuď otrok drog ide do finále Projekt Nebuď otrok drog ide do finále

Od druhej polovice decembra 2020 boli na webových stránkach TASR postupne zverejnené časti seriálu Opýtaj sa hviezdy.

VOLÁTE SPRÁVNE? Použitie čísel 155 a 112 treba rozlišovať VOLÁTE SPRÁVNE? Použitie čísel 155 a 112 treba rozlišovať

Na 155 voláme v prípade vážnych zdravotných ťažkostí, doslova, keď ide o zdravie alebo o život. Linka 112 je európskym číslom tiesňového volania.

Lidl bude respirátory predávať bez zisku Lidl bude respirátory predávať bez zisku

Lidl ponúka svojim zákazníkom ochranné pomôcky za cenu, ktorú si bude môcť dovoliť každý.

Zinok a imunita – ako to funguje Zinok a imunita – ako to funguje

Z dôvodu oslabenej imunity môže byť v chladnejšom období zvýšená náchylnosť voči infekciám.

Výskum: Slovák nad 14 rokov spotrebuje ročne 11,1 l čistého alkoholu Výskum: Slovák nad 14 rokov spotrebuje ročne 11,1 l čistého alkoholu

Relatívne novým trendom je stúpajúca tendencia nadmerného pitia žien.

Kto pomôže Slovensku prináša infokampaň k očkovaniu proti COVID-19 Kto pomôže Slovensku prináša infokampaň k očkovaniu proti COVID-19

Cieľom online platformy je poskytnúť verejnosti na stránke ZaockujemSa.sk overené informácie k téme očkovania proti ochoreniu COVID-19.

Opatrenia proti COVID-19 spomalili šírenie chrípky Opatrenia proti COVID-19 spomalili šírenie chrípky

Ak sa bude pokračovať v trende dodržiavania prísnych opatrení, k chrípkovej epidémii tento rok podľa hlavného hygienika nemusí dôjsť.

Zriedkavými ochoreniami trpí približne 300 000 Slovákov Zriedkavými ochoreniami trpí približne 300 000 Slovákov

Zriedkavými ochoreniami trpí približne 300 000 Slovákov, ďalší o tom ani nemusia vedieť. 28. február – Medzinárodný deň zriedkavých chorôb.

Prehliadka u očného, až pri príznakoch zeleného zákalu? Prehliadka u očného, až pri príznakoch zeleného zákalu?

Idete na prehliadku k očnému, až keď pociťujete príznaky zeleného zákalu? Môže byť neskoro.

Keď stres ochromuje naše zdravie, pomôcť môže magnézium Keď stres ochromuje naše zdravie, pomôcť môže magnézium

Magnézium je minerálna látka, ktorá je mimoriadne dôležitá pre správne fungovanie nášho organizmu v rozličných a často aj sťažených situáciách.

Radíme: Prevencia je najúčinnejším liekom proti rakovine aj infarktu Radíme: Prevencia je najúčinnejším liekom proti rakovine aj infarktu

Preventívne opatrenia sú veľmi podobné pri srdcovo-cievnych ochoreniach aj pri rakovine. Varovným signálom môže byť zvýšený cholesterol, ktorý však nebolí.

Imunitu možno posilniť dostatočným spánkom, pohybom aj hygienou Imunitu možno posilniť dostatočným spánkom, pohybom aj hygienou

Dôležité je telo zásobiť dostatkom antioxydantov, vitamínmi A, C, E a zinkom z ovocia, zeleniny, orechov, rýb, semienok a klíčkov.

Pacienti s ochorením HAE nie sú náchylnejší na ochorenie Covid-19 Pacienti s ochorením HAE nie sú náchylnejší na ochorenie Covid-19

Pacienti so zriedkavým ochorením HAE (hereditárny angioedém) nie sú náchylnejší na ochorenie Covid-19, zvýšená opatrnosť pri očkovaní je však na mieste.

PRIESKUM: Pandémia mení stravovacie návyky Slovákov PRIESKUM: Pandémia mení stravovacie návyky Slovákov

Teplý, zdravý obed je pre ľudí čoraz dôležitejší. Viac ako polovica opýtaných upriamila počas koronakrízy svoju pozornosť na zdravšiu stravu.

Štartuje kampaň Suchý február, cieľom je vydržať mesiac bez alkoholu Štartuje kampaň Suchý február, cieľom je vydržať mesiac bez alkoholu

Efekt abstinencie, zaregistrujú hlavne ľudia, ktorí pijú alkohol pravidelne a často. Po mesiaci sa zlepší nielen funkcia pečene a psychický stav, ale nápadne sa pozitívne premení aj vonkajší vzhľad.

Zinok podporuje náš imunitný systém. Pozrite sa ako Zinok podporuje náš imunitný systém. Pozrite sa ako

V období zvýšeného výskytu respiračných ochorení je veľmi pravdepodobné, že sa nakazíme vírusom a naša imunita bude musieť niekoľko dní bojovať dôsledkami infekčného ochorenia.

Fajčiarov na Slovensku dlhodobo rapídne ubúda Fajčiarov na Slovensku dlhodobo rapídne ubúda

Za posledných desať rokov klesol u nás počet fajčiarov o vyše polovicu. V dôsledku užívania tabaku na svete zomrie každý rok viac ako osem miliónov ľudí.