Zdravie

Prvý december patrí aj Svetovému dňu boja proti AIDS Prvý december patrí aj Svetovému dňu boja proti AIDS

Motto tohtoročného Svetového dňa boja proti AIDS podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) znie: "Nechajte viesť komunity (Let communities lead)".

Zinok a imunita – ako to funguje Zinok a imunita – ako to funguje

Z dôvodu oslabenej imunity môže byť v chladnejšom období zvýšená náchylnosť voči infekciám. Tie sa často prejavujú ako nádcha, škrabanie v krku až bolesť hrdla a mierna teplota s únavou. Zinok zohráva dôležitú úlohu v imunitnom systéme.

Najčastejšie mýty o tehotenstve Najčastejšie mýty o tehotenstve

Rodia sa z „lenivejších“ spermií chlapci a z „usilovnejších“ dievčatá?

Linka Detskej istoty: Diskriminácia je forma násilia a významný streso Linka Detskej istoty: Diskriminácia je forma násilia a významný streso

Podľa psychologičiek by za každých okolností mala byť prítomná snaha pochopiť dieťa a mladého človeka, a to aj s nehodnotiacim prístupom. Aj v situácii, že s jeho názorom nesúhlasíme.

Občianske združenie Malíček odovzdávalo ocenenia Purpurové srdcia Občianske združenie Malíček odovzdávalo ocenenia Purpurové srdcia

V kategórii Osobnosť OZ Malíčka ocenili Sofiu Dorociakovú. Tá je mamou predčasne narodených detí a organizácii pomáha ako dobrovoľníčka.

Zinok podporuje náš imunitný systém. Pozrite sa ako Zinok podporuje náš imunitný systém. Pozrite sa ako

V období zvýšeného výskytu respiračných ochorení je veľmi pravdepodobné, že sa nakazíme vírusom a naša imunita bude musieť niekoľko dní bojovať dôsledkami infekčného ochorenia. Užitočným pomocníkom nášho imunitného systému je zinok.

6 typov teplomerov: Ktorý je pre vás ten správny 6 typov teplomerov: Ktorý je pre vás ten správny

Nie je teplomer ako teplomer a pri meraní telesnej teploty je dôležité vybrať si správny typ. Ktorý typ merania je najpresnejší? Po akom teplomere by mali siahnuť mamičky detí?

IPčko: Obdobie Dušičiek môže priniesť mnohé emócie IPčko: Obdobie Dušičiek môže priniesť mnohé emócie

Je užitočné nepotláčať ich, ale dať ich von a ventilovať zdravým a bezpečným spôsobom, uviedol riaditeľ občianskeho združenia IPčko a psychológ Marek Madro.

H3KNISA - deň bez vyučovania na stredných školách H3KNISA - deň bez vyučovania na stredných školách

Známi influenceri a mladí ľudia hovoria študentom aby nefajčili. Ale inak.

Aby sa ženy cítili úžasne Aby sa ženy cítili úžasne

Britská značka Sanctuary Spa nie je len kolekciou luxusných kozmetických výrobkov.

Nakŕmte svoje telo super potravinou chia Nakŕmte svoje telo super potravinou chia

Počuli ste o tejto potravine, avšak netušíte, prečo sa o nej hovorí v samých superlatívoch? Semienka plodiny Šalvie hispánskej sú obľúbené pre svoj vysoký obsah živín, vďaka čomu získali status super potraviny.

IPčko riešilo tento rok tisícky pokusov o samovraždu IPčko riešilo tento rok tisícky pokusov o samovraždu

Na jeseň sa podľa Madra situácia vždy zhoršuje. Občianske združenie preto pri koľajniciach vylepuje nové tabule a vymieňa poškodené. Tento týždeň umiestnili 52 tabúľ a plánujú ďalšie.

Vírusová vs. bakteriálna infekcia: Zistite, ako ich odlíšiť Vírusová vs. bakteriálna infekcia: Zistite, ako ich odlíšiť

Zimné mesiace sú charakteristické zvýšenou chorobnosťou, pričom jej najčastejšou príčinou sú akútne respiračné infekcie. S najvyššou frekvenciou týchto infekcií sa stretávame u detí.

Prieskum: Cigarety či nikotínové vrecúška skúšala tretina mladistvých Prieskum: Cigarety či nikotínové vrecúška skúšala tretina mladistvých

Výsledky prieskumu tiež ukázali, že pätina opýtaných detí a mladých ľudí, ktorí majú skúsenosť s fajčením cigariet, ich vyskúšali už na prvom stupni základnej školy.

Keď antibiotiká prestanú fungovať: Čo je za tým Keď antibiotiká prestanú fungovať: Čo je za tým

Antibiotiká patria k jedným z najčastejšie predpisovaných liekov na Slovensku. Ak ich však pacient užíva priveľa, môže zažiť antibiotickú rezistenciu.

Toto sú pozitívne účinky magnézia. Potrebujete ich aj vy? Čítajte Toto sú pozitívne účinky magnézia. Potrebujete ich aj vy? Čítajte

Magnézium (horčík) je pre ľudský organizmus veľmi dôležitý minerál. Pomáha nášmu telu správne a bezproblémovo fungovať v rozličných situáciách. Jeho pozitívne účinky na naše telo i psychiku sú naozaj rôznorodé. Tu sú niektoré z nich.

Pri otužovaní netreba preceňovať svoje sily, radia záchranári Pri otužovaní netreba preceňovať svoje sily, radia záchranári

Po vstupe do vody záchranári odporúčajú dýchať zhlboka a pokojne. Pokiaľ je voda príliš studená, nie je dobré do nej ponárať hlavu.

Naučte sa, ako správne užívať vitamíny Naučte sa, ako správne užívať vitamíny

V chladnejšom období, ktoré priniesla jeseň, nás vitamíny chránia v rámci prevencie pred rôznymi zdravotnými ťažkosťami. Najviac vitamínov má surové ovocie a zelenina, avšak mnohí ľudia si ich dopĺňajú aj prostredníctvom krabičiek Céčka či Déčka, ktoré majú doma.

Keď stres ochromuje naše zdravie, pomôcť môže magnézium Keď stres ochromuje naše zdravie, pomôcť môže magnézium

Magnézium je minerálna látka, ktorá je mimoriadne dôležitá pre správne fungovanie nášho organizmu v rozličných a často aj sťažených situáciách. Ak ich teda chceme zvládnuť, mali by sme dbať na optimálnu hladinu magnézia v tele. Platí to pre nás napríklad, ak sme vystavení stresu.

Rozlúčte sa so suchými rukami: Praktické tipy na každý deň Rozlúčte sa so suchými rukami: Praktické tipy na každý deň

Vysušená a drapľavá pokožka na rukách rozhodne nepatrí ku krásam zimy. Odhaľte tajomstvo snehovej kráľovnej a postarajte sa o svoje ruky tak, ako si to zaslúžia.