Technológie

Firmy od technológií čakajú efektivitu, zákazník pozitívnu skúsenosť Firmy od technológií čakajú efektivitu, zákazník pozitívnu skúsenosť

Digitalizácia slovenských firiem, ktorú akcelerovala v minulom roku pandémia, potvrdzuje v praxi svoju dôležitú úlohu.

Študenti, máme niečo pre vás – štýlové smartfóny za rozumné ceny Študenti, máme niečo pre vás – štýlové smartfóny za rozumné ceny

Žiaci a študenti sa dnes nezaobídu bez spoľahlivého smartfónu. Často je však náročné nájsť výkonné zariadenie za rozumnú cenu. Aké riešenia existujú?

Viac ako tretina detí by ocenila vzdelávanie v oblasti technológií Viac ako tretina detí by ocenila vzdelávanie v oblasti technológií

Ak by si školáci vo veku 9 – 14 rokov mohli vybrať ideálnu online hodinu, trvala by 45 minút a bola by na tému z matematiky, fyziky, programovania alebo techniky. Toto zistenie vyplynulo z prieskumu, ktorý realizovala spoločnosť DATALAN v rámci 11. ročníka Detskej Univerzity Komenského Online.

Internet vecí dokáže ľuďom ušetriť až 50 000 úkonov ročne Internet vecí dokáže ľuďom ušetriť až 50 000 úkonov ročne

Internet vecí (IoT) je zjednodušene skupina zariadení, ktoré spolu vzájomne komunikujú a vytvárajú jeden celok, ktorý rieši spoločnú úlohu.

365.bank zakladá centrum pre rozvoj technológií 365.bank zakladá centrum pre rozvoj technológií

365.bank zakladá centrum pre rozvoj technológií, digitálnej infraštruktúry a zákazníckej skúsenosti. Uzatvára aj partnerstvo so spoločnosťami Backbase, Mambu a Amazon Web Services.

Doprajte deťom zmysluplné a zábavné leto Doprajte deťom zmysluplné a zábavné leto

Prihláste ich na Detskú Univerzitu Komenského. Detská Univerzita Komenského (DUK) prilákala za 18 rokov svojho konania takmer 4 000 detských študentov z celého Slovenska. V roku 2020 to bolo rekordných 911 detí.

Vyriešte otázku skladovania s kovovými regálmi bez ťažkého montovania Vyriešte otázku skladovania s kovovými regálmi bez ťažkého montovania

Množstvo domácich povinností a práce znamená nielen stres a lepšie výplaty, ale aj kvantum potrebných vecí. A práve o tom, ako ich efektívne uložiť a využiť vo svoj prospech, sa dozviete v tomto článku.

Čisté a zdravé prostredie bez vírusov? Čisté a zdravé prostredie bez vírusov?

Riešením je systém s technológiou NASA.

Americká chladnička: Spotrebič, ktorý rozumie vám aj potravinám Americká chladnička: Spotrebič, ktorý rozumie vám aj potravinám

Chladnička je jedným z najdôležitejších domácich spotrebičov v celom dome. Závisí od nej naše pohodlie, bezpečnosť a čerstvosť toho, čo jeme.

RŠK: znížili sme náklady na mzdy aj vďaka dochádzke RŠK: znížili sme náklady na mzdy aj vďaka dochádzke

Ak vám rastú náklady na mzdy vo firme, jedným z dôvodov môže byť aj nepresná evidencia dochádzky. Svoje o tom vie RUŽINOVSKÝ ŠPORTOVÝ KLUB (RŠK). Stačilo pritom vymeniť papierovú evidenciu za elektronickú.

Ako vybrať vhodnú žiarovku do interiéru Ako vybrať vhodnú žiarovku do interiéru

Neviete si rady s výberom žiarovky do domu alebo bytu?

Umelá inteligencia Konica Minolta dokáže predpovedať budúcnosť Umelá inteligencia Konica Minolta dokáže predpovedať budúcnosť

Nový rad inteligentných kamier Konica Minolta dokáže s pomocou termovízie a umelej inteligencie upozorniť na nebezpečenstvo vzniku požiaru ešte pred samotným vznietením.

TOTO je appka, ktorá ťa naučí aj 250 slovíčok mesačne TOTO je appka, ktorá ťa naučí aj 250 slovíčok mesačne

Nepotrebuješ drahý kurz, učebnicu ani zošit. Cudzí jazyk sa môžeš učiť na svojom mobile alebo tablete, a to s pomocou umelej inteligencie, ktorá presne vie, kde robíš chyby.

Lidl zásadne zvyšuje počet nabíjacích staníc pre elektromobily Lidl zásadne zvyšuje počet nabíjacích staníc pre elektromobily

Aktuálne má Lidl šesť nabíjacích staníc, do konca roka ich bude výrazne viac.

Chcete si vyskúšať programovanie zadarmo? Chcete si vyskúšať programovanie zadarmo?

Green Fox Academy prináša bezplatné workshopy.

CRYPTO INVESTMENT INTERNATIONAL CRYPTO INVESTMENT INTERNATIONAL

Úspešne sa rozbiehajúca spoločnosť CRYPTO INVESTMENT INTERNATIONAL víta svojich klientov v lukratívnych priestoroch polyfunkčnej budovy v Bratislave, v Zuckermandli. Dvere otvára všetkým tým, ktorí sa neboja investovať do kryptomien a byť tak súčasťou moderného sveta v obchodovaní s virtuálnou menou.

Školy neboli na pandémiu pripravené, no v mnohom ich posunula vpred Školy neboli na pandémiu pripravené, no v mnohom ich posunula vpred

Náhly prechod na online vzdelávanie zasiahol tak učiteľov, žiakov, ako aj ich rodičov. Zatvorené školy ich prinútili naučiť sa pracovať s modernými technológiami.

Recyklácia: až 75 % všetkého hliníka na svete je stále v obehu Recyklácia: až 75 % všetkého hliníka na svete je stále v obehu

Hliníkové plechovky sú na rozdiel od plastových fliaš plne recyklovateľné. Ide o jeden z najcennejších odpadových obalov pre jeho rýchle opätovné spracovanie.

Jedinečné laboratórium približuje víziu sveta bez dymu Jedinečné laboratórium približuje víziu sveta bez dymu

Spoločnosť Philip Morris predstavuje nové interaktívne laboratórium „SVET BEZ DYMU“.

Firmy dávajú prednosť riešeniam „as a service“ Firmy dávajú prednosť riešeniam „as a service“

Firmy dávajú prednosť riešeniam „as a service“, top prioritou je bezpečnosť. Dostupnejšie služby, ktoré je možné získať s personálnym, softvérovým i hardvérovým zabezpečením na prenájom, aj to je jeden z efektov zrýchlenej miery digitalizácie, ktorej sme boli svedkami v uplynulom roku.