Technológie

Lidl zásadne zvyšuje počet nabíjacích staníc pre elektromobily Lidl zásadne zvyšuje počet nabíjacích staníc pre elektromobily

Aktuálne má Lidl šesť nabíjacích staníc, do konca roka ich bude výrazne viac.

Chcete si vyskúšať programovanie zadarmo? Chcete si vyskúšať programovanie zadarmo?

Green Fox Academy prináša bezplatné workshopy.

CRYPTO INVESTMENT INTERNATIONAL CRYPTO INVESTMENT INTERNATIONAL

Úspešne sa rozbiehajúca spoločnosť CRYPTO INVESTMENT INTERNATIONAL víta svojich klientov v lukratívnych priestoroch polyfunkčnej budovy v Bratislave, v Zuckermandli. Dvere otvára všetkým tým, ktorí sa neboja investovať do kryptomien a byť tak súčasťou moderného sveta v obchodovaní s virtuálnou menou.

Školy neboli na pandémiu pripravené, no v mnohom ich posunula vpred Školy neboli na pandémiu pripravené, no v mnohom ich posunula vpred

Náhly prechod na online vzdelávanie zasiahol tak učiteľov, žiakov, ako aj ich rodičov. Zatvorené školy ich prinútili naučiť sa pracovať s modernými technológiami.

Recyklácia: až 75 % všetkého hliníka na svete je stále v obehu Recyklácia: až 75 % všetkého hliníka na svete je stále v obehu

Hliníkové plechovky sú na rozdiel od plastových fliaš plne recyklovateľné. Ide o jeden z najcennejších odpadových obalov pre jeho rýchle opätovné spracovanie.

Jedinečné laboratórium približuje víziu sveta bez dymu Jedinečné laboratórium približuje víziu sveta bez dymu

Spoločnosť Philip Morris predstavuje nové interaktívne laboratórium „SVET BEZ DYMU“.

Firmy dávajú prednosť riešeniam „as a service“ Firmy dávajú prednosť riešeniam „as a service“

Firmy dávajú prednosť riešeniam „as a service“, top prioritou je bezpečnosť. Dostupnejšie služby, ktoré je možné získať s personálnym, softvérovým i hardvérovým zabezpečením na prenájom, aj to je jeden z efektov zrýchlenej miery digitalizácie, ktorej sme boli svedkami v uplynulom roku.

Mladý Slovák z Google TOP 10 prináša novú appku Mladý Slovák z Google TOP 10 prináša novú appku

Chce konkurovať Duolingu.

Najstarší pevný most v Bratislave otvorili pred 130 rokmi Najstarší pevný most v Bratislave otvorili pred 130 rokmi

Po 122 rokoch sa Starý most dočkal kompletnej rekonštrukcie, počas ktorej starú nosnú oceľovú konštrukciu vymenili za úplne novú.

Slováci vymysleli nabíjačku, ktorá sa dobíja pomocou pohybu Slováci vymysleli nabíjačku, ktorá sa dobíja pomocou pohybu

Zaujímavé ekologické riešenie dobíjania zariadení. Traja vysokoškoláci zo Slovenska stoja za unikátnym projektom – prenosnou powerbankou, ktorá sa dobíja pohybom.

365.bank zakladá centrum pre rozvoj technológií 365.bank zakladá centrum pre rozvoj technológií

365.bank zakladá centrum pre rozvoj technológií, digitálnej infraštruktúry a zákazníckej skúsenosti. Uzatvára aj partnerstvo so spoločnosťami Backbase, Mambu a Amazon Web Services.

Doprajte deťom zmysluplné a zábavné leto Doprajte deťom zmysluplné a zábavné leto

Prihláste ich na Detskú Univerzitu Komenského. Detská Univerzita Komenského (DUK) prilákala za 18 rokov svojho konania takmer 4 000 detských študentov z celého Slovenska. V roku 2020 to bolo rekordných 911 detí.

Vyriešte otázku skladovania s kovovými regálmi bez ťažkého montovania Vyriešte otázku skladovania s kovovými regálmi bez ťažkého montovania

Množstvo domácich povinností a práce znamená nielen stres a lepšie výplaty, ale aj kvantum potrebných vecí. A práve o tom, ako ich efektívne uložiť a využiť vo svoj prospech, sa dozviete v tomto článku.

Čisté a zdravé prostredie bez vírusov? Čisté a zdravé prostredie bez vírusov?

Riešením je systém s technológiou NASA.

Americká chladnička: Spotrebič, ktorý rozumie vám aj potravinám Americká chladnička: Spotrebič, ktorý rozumie vám aj potravinám

Chladnička je jedným z najdôležitejších domácich spotrebičov v celom dome. Závisí od nej naše pohodlie, bezpečnosť a čerstvosť toho, čo jeme.

RŠK: znížili sme náklady na mzdy aj vďaka dochádzke RŠK: znížili sme náklady na mzdy aj vďaka dochádzke

Ak vám rastú náklady na mzdy vo firme, jedným z dôvodov môže byť aj nepresná evidencia dochádzky. Svoje o tom vie RUŽINOVSKÝ ŠPORTOVÝ KLUB (RŠK). Stačilo pritom vymeniť papierovú evidenciu za elektronickú.

Hry v DPOH: O vede, živote na Marse a globálnom otepľovaní Hry v DPOH: O vede, živote na Marse a globálnom otepľovaní

Existuje život na Marse? Obávajú sa naši hostia globálneho otepľovania? Aký vzťah majú k prírodným vedám?

Slovenskí vedci prispeli k vytvoreniu 3D zobrazenia koronavírusu Slovenskí vedci prispeli k vytvoreniu 3D zobrazenia koronavírusu

Na vytvorení 3D zobrazenia sa podieľali Slováci Ivan Viola a Peter Mindek. Ukazuje reálny záber reálneho SARS-CoV-2 viriónu, nie je to model.

VESMÍRNE PREKVAPENIA: Čo si pre nás pripravila obloha v roku 2020? VESMÍRNE PREKVAPENIA: Čo si pre nás pripravila obloha v roku 2020?

Pozrite si výberový prehľad astronomických javov a objavov končiaceho sa roka.

Logické online hry, ktoré prinútia myslieť inak Logické online hry, ktoré prinútia myslieť inak

Kvôli pandemickým opatreniam trávime viac času doma. Jednou z možností, ako ho využiť zmysluplne, sú aj online hry, ktoré precvičia logické myslenie.