Technológie

Veda: Slovensko je súčasťou vesmírnej misie k Jupiterovým mesiacom Veda: Slovensko je súčasťou vesmírnej misie k Jupiterovým mesiacom

Košický Ústav experimentálnej fyziky Slovenskej akadémie vied (ÚEF SAV) prispieva k príprave vesmírnej misie Európskej vesmírnej agentúry (ESA).

Vedci z Trenčianskej univerzity sa uchádzajú o svetový patent Vedci z Trenčianskej univerzity sa uchádzajú o svetový patent

Vedecký tím Fakulty priemyselných technológií (FPT) Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka (TnUAD) v Trenčíne vytvoril špeciálnu receptúru na výrobu ekologickej kaučukovej zmesi. Vedecký tím chce na novinku získať medzinárodný patent.

Veda: Slovenský robot bol súčasťou simulovanej misie na Mesiac Veda: Slovenský robot bol súčasťou simulovanej misie na Mesiac

Slovenský mobilný robot Androver I bol súčasťou simulovanej misie na Mesiac, pod záštitou Európskej vesmírnej agentúry (ESA). Veliteľkou misie bola slovenská astrobiologička Michaela Musilová.

Inteligentnú karanténu by mohli spustiť už v piatok Inteligentnú karanténu by mohli spustiť už v piatok

Testovanie aplikácie umožňujúcej inteligentnú karanténu bolo úspešné.

Trnavský kraj má za sebou prvé videokonferenčné rokovanie Trnavský kraj má za sebou prvé videokonferenčné rokovanie

Pozrite sa, ako môžu fungovať samosprávy digitálne.

7 spôsobov, ako zefektívniť prácu v sklade 7 spôsobov, ako zefektívniť prácu v sklade

Počet skladov na Slovensku neustále narastá. Pracovať v nich však nechce každý. Preto sa na tieto pozície dostáva stále viac nekvalitných ľudí.

Až 4 z 5 rodičov sa obáva o online bezpečnosť svojich detí Až 4 z 5 rodičov sa obáva o online bezpečnosť svojich detí

Kyberbezpečnostná spoločnosť Kaspersky spúšťa v týchto dňoch na Slovensku vzdelávací projekt Zelený macko.

Duálna akadémia: Na strednej škole sa vzdelávajú aj zarábajú Duálna akadémia: Na strednej škole sa vzdelávajú aj zarábajú

Súkromná stredná odborná škola automobilová Duálna akadémia uvedie v tomto roku do pracovného života prvých maturantov. Vyše 90 študentov má už teraz oproti svojim rovesníkom veľký náskok.

Najväčšie a výnimočné zaujímavosti z oblasti astronómie v roku 2019 Najväčšie a výnimočné zaujímavosti z oblasti astronómie v roku 2019

Čo sa udialo vo vesmíre minulý rok?

Pred následkami kybernetického útoku sa dá aj poistiť Pred následkami kybernetického útoku sa dá aj poistiť

Dáta sú kľúčovou komoditou, no zároveň zraniteľným článkom a ich ochrana musí byť samozrejmosťou rovnako ako ochrana majetku.

Gymnazisti z Košíc zvíťazili vo svetovom finále s ekologickým čističom Gymnazisti z Košíc zvíťazili vo svetovom finále s ekologickým čističom

Je to svetový úspech. Tím REN košických gymnazistov s projektom ekologického tuhého čističa uspel v slovenskom a následne aj vo svetovom finále medzinárodného projektu Social Innovation Relay (SIR).

Gymnazisti z Košíc vyvinuli ekologický tuhý čistič Gymnazisti z Košíc vyvinuli ekologický tuhý čistič

Zvíťazili s ním včera vo finále slovenského kola globálneho projektu Social Innovation Relay (SIN) a spolu s víťazmi z 11 ďalších krajín postúpili do svetového finále, ktoré bude 16. júna online.

Ako využiť aplikáciu na domácu karanténu Ako využiť aplikáciu na domácu karanténu

Absolvovať povinnú karanténu po príchode zo zahraničia v domácej izolácii umožní aplikácia eKaranténa. Postup, ako aplikáciu využiť, zverejnili na stránke korona.gov.sk.

Rekord v čase pandémie Rekord v čase pandémie

Do Detskej Univerzity Komenského Online špeciál sa zapojilo takmer 500 malých študentov.

Ako SMART veci uľahčujú život? Ako SMART veci uľahčujú život?

Technológie sa stávajú čoraz viac bežnou súčasťou životov každého z nás.

Facebook spúšťa na Slovensku a v ČR fact-checkingový program Facebook spúšťa na Slovensku a v ČR fact-checkingový program

Akonáhle fact-checker vyhodnotí správu ako nepravdivú, Facebook ju začne zobrazovať nižšie vo svojich Novinkách, čím má znížiť jej šírenie.

Odborník: Proti dezinformáciám sa dá bojovať s blockchainom Odborník: Proti dezinformáciám sa dá bojovať s blockchainom

Blockchain na overenie pravosti fotografií pred časom ako prvé periodikum na svete začal využívať americký denník New York Times.

Pakistan oznámil, že Facebook mu pomôže v boji proti detskej obrne Pakistan oznámil, že Facebook mu pomôže v boji proti detskej obrne

V roku 2018 bolo zaznamenaných už len 12 prípadov detskej obrny, ale na zdesenie pakistanských úradov a Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) tento počet vlani náhle stúpol.

Zásielkovňa spúšťa inovatívnu službu Medzi Nami Zásielkovňa spúšťa inovatívnu službu Medzi Nami

Od 25. novembra môžete využívať posielanie balíkov medzi výdajnými miestami pomocou jednoduchej aplikácie.

O internetové štúdium sa zaujímajú viac chlapci O internetové štúdium sa zaujímajú viac chlapci

Detská univerzita Komenského Online už pozná svoje výsledky. Cez moderné technológie najčastejšie študujú deti z Bratislavy, o získavanie nových poznatkov sa najviac zaujímajú jedenásťroční.