Zdravie

V. Dobiáš: Ľudia sú k ochrane vlastného zdravia ľahostajní V. Dobiáš: Ľudia sú k ochrane vlastného zdravia ľahostajní

To, že 55-roční dostávajú porážky, je chyba ich rodičov, ktorí ich od príchodu z pôrodnice neviedli správnym smerom, myslí si Dobiáš.

Radíme: Povinné očkovanie sa týka aj dospelých Radíme: Povinné očkovanie sa týka aj dospelých

Dospelým, ktorí neabsolvovali povinné preočkovanie, prípadne o ňom nevedeli, odporúča Urad verejného zdravotníctva kontaktovať ich lekára a informovať sa o ďalšom postupe.

Detské kardiocentrum oslavuje 30 rokov od svojho vzniku Detské kardiocentrum oslavuje 30 rokov od svojho vzniku

V centre sa postupne vytvorili viaceré komplexné centralizované programy, napríklad mechanická podpora a transplantácia srdca.

Máte problém zaostriť do diaľky? Nemusí ísť o krátkozrakosť Máte problém zaostriť do diaľky? Nemusí ísť o krátkozrakosť

To, že sa zrak časom mení, môže byť spôsobené prirodzeným starnutím organizmu. Vlastnosti očí, rovnako ako iných orgánov, sa vekom menia. V dnešnej rýchlej počítačovej dobe však strácajú zrakovú ostrosť do diaľky aj mladí ľudia. Vo väčšine prípadov sa jedná o krátkozrakosť, ale môže to byť aj astigmatizmus.

Počítať kalórie pri chudnutí a stukovatenej pečeni nestačí Počítať kalórie pri chudnutí a stukovatenej pečeni nestačí

Dôležitejšie je, aký pomer živín dané kalórie obsahujú.

Infúzny vitamín C a jeho prekvapivé účinky na dlhý covid Infúzny vitamín C a jeho prekvapivé účinky na dlhý covid

Vitamín C sa používa ako antioxidant pri rôznych ochoreniach vrátane vírusových chorôb, ako je COVID-19. Prečo práve infúzny vitamín C je pre nás tak dôležitý v boji nielen so samotnými infekciami, ale aj s postcovidovým syndrómom?

Aj jednorazový experiment s drogami zničí možnosť liečby hepatitídy C Aj jednorazový experiment s drogami zničí možnosť liečby hepatitídy C

Šírenie vírusovej hepatitídy typu C u ľudí, ktorí majú skúsenosť s rôznymi psychoaktívnymi látkami, či už jednorazovo alebo ich užívajú aktívne a pravidelne, naráža na striktné obmedzenia prístupu k účinným liekom.

Vyhnite sa mu včas. Urýchľovač a rizikový faktor pre celý rad chorôb Vyhnite sa mu včas. Urýchľovač a rizikový faktor pre celý rad chorôb

Zrýchlené starnutie pokožky, kĺbov, vlasov, únava a iné ďalšie. Oxidačný stres napáda naše telo zo všetkých strán ako ten najväčší agresor. Našťastie existujú riešenia, pomocou ktorých tomu môžete zabrániť.

Keď stres ochromuje naše zdravie, pomôcť môže magnézium Keď stres ochromuje naše zdravie, pomôcť môže magnézium

Magnézium je minerálna látka, ktorá je mimoriadne dôležitá pre správne fungovanie nášho organizmu v rozličných a často aj sťažených situáciách.

5 situácií, kedy je dôležité dopĺňať magnézium 5 situácií, kedy je dôležité dopĺňať magnézium

Magnézium (horčík) je pre ľudský organizmus veľmi dôležitý minerál. Pomáha nášmu telu správne a bezproblémovo fungovať v rozličných situáciách.

Magnézium v tehotenstve. Naozaj pomáha? Magnézium v tehotenstve. Naozaj pomáha?

Magnézium je minerálna látka, ktorá je mimoriadne dôležitá pre správne fungovanie nášho organizmu v rozličných a často aj sťažených situáciách.

NA PRECHÁDZKACH OPATRNE: Začínajú sa prebúdzať kliešte NA PRECHÁDZKACH OPATRNE: Začínajú sa prebúdzať kliešte

Vzhľadom na rastúci trend kliešťovej encefalitídy na našom území zvážte aj možnosť očkovania, uviedol ÚVZ.

Pupočníkovú krv je možné využiť pri liečbe desiatok ochorení Pupočníkovú krv je možné využiť pri liečbe desiatok ochorení

Až 75 % žien sa podľa prieskumu zaujíma o uchovanie pupočníkovej krvi a placenty pri pôrode.

Magnézium je užitočné pri športovaní i proti kŕčom Magnézium je užitočné pri športovaní i proti kŕčom

Magnézium (horčík) je pre naše telo veľmi dôležitý minerál. Pomáha organizmu správne a bezproblémovo fungovať v rozličných situáciách

Ako rýchlo schudnúť brucho Ako rýchlo schudnúť brucho

Už je to pár mesiacov, čo sa vaša rodina rozrástla o nového človiečika a vy ste našli nový zmysel života.

Deti z Ukrajiny, ktoré ostanú v SR, majú absolvovať povinné očkovania Deti z Ukrajiny, ktoré ostanú v SR, majú absolvovať povinné očkovania

Pediater skontroluje očkovací status dieťaťa a v prípade potreby dieťa doočkuje.

Kvapky BioGaia® ProTectis: Zdravie našich detí prirodzenou cestou Kvapky BioGaia® ProTectis: Zdravie našich detí prirodzenou cestou

Kvapky BioGaia sú jednoduchý, bezpečný a zároveň osvedčený spôsob, ako zabezpečiť prísun živých, aktívnych baktérií do črevnej flóry nielen našich detí. Dobré baktérie sú najmä v dnešnej dobe dôležité. Okrem toho, že posilňujú imunitu, pomáhajú riešiť mnoho ďalších zdravotných problémov.

Preventívna prehliadka môže odhaliť prvé problémy s pečeňou Preventívna prehliadka môže odhaliť prvé problémy s pečeňou

Stukovatenú pečeň lekár väčšinou odhalí len náhodou. Pacienti ochoreniu nepripisujú vážnosť. Stukovatená pečeň však môže pri neliečení prejsť až k cirhóze pečene.

Pred diétou a detoxom sa najskôr uistite, v akom stave je vaša pečeň Pred diétou a detoxom sa najskôr uistite, v akom stave je vaša pečeň

Keď detox a diéta nezaberá, prichádza demotivácia. Príčinou neúspechu ale môže byť napríklad bezpríznaková stukovatená pečeň, ktorá nebolí a čoraz častejšie postihuje i mladšiu generáciu.

Ovocie a zelenina za 1 euro! Naštartujte si imunitu Ovocie a zelenina za 1 euro! Naštartujte si imunitu

BILLA chce naštartovať imunitu svojich zákazníkov