Zdravie

Podujatie Dribluj za nádych podporí predčasne narodené deti Podujatie Dribluj za nádych podporí predčasne narodené deti

Vlani bol výťažok použitý na zakúpenie dýchacích okruhov k prístrojom na podporu dýchania do jedenástich slovenských nemocníc.

Pediatri chcú vyššie zaočkovanie detí proti rakovinám spôsobeným HPV Pediatri chcú vyššie zaočkovanie detí proti rakovinám spôsobeným HPV

Pediatri vyzývajú aj všetkých kľúčových aktérov, ako aj ďalších odborníkov k zlepšovaniu povedomia o víruse HPV a význame prevencie rakovín spôsobených týmto vírusom formou očkovania.

Radíme: Jahody je najlepšie jesť čerstvé Radíme: Jahody je najlepšie jesť čerstvé

RÚVZ priblížil, že jahody obsahujú veľké množstvo vody a živín, vďaka čomu sú prínosom pre zdravie.

O víťazoch 6. ročníka Čerstvých hlavičiek rozhodlo vyše milióna hlasov O víťazoch 6. ročníka Čerstvých hlavičiek rozhodlo vyše milióna hlasov

Celoročná nádielka čerstvej zeleniny a ovocia od Kauflandu bola veľkým lákadlom, o ktoré súperili materské škôlky aj školy z celého Slovenska.

Toto sú pozitívne účinky magnézia. Potrebujete ich aj vy? Čítajte Toto sú pozitívne účinky magnézia. Potrebujete ich aj vy? Čítajte

Magnézium (horčík) je pre ľudský organizmus veľmi dôležitý minerál. Pomáha nášmu telu správne a bezproblémovo fungovať v rozličných situáciách. Jeho pozitívne účinky na naše telo i psychiku sú naozaj rôznorodé. Tu sú niektoré z nich.

Peľová sezóna tráv pokračuje, v ovzduší vidieť aj tzv. topoľovú vatu Peľová sezóna tráv pokračuje, v ovzduší vidieť aj tzv. topoľovú vatu

Najvyššie denné koncentrácie peľu tráv zachytili v Banskej Bystrici a Nitre. Peľ ihličnanov z čeľade borovicovitých dosiahol najvyššie denné hladiny v Banskej Bystrici a Košiciach.

Ktorá škola či škôlka vyhrá v 6. ročníku Čerstvých hlavičiek? Ktorá škola či škôlka vyhrá v 6. ročníku Čerstvých hlavičiek?

Aj váš hlas rozhodne.

Keď stres ochromuje naše zdravie, pomôcť môže magnézium Keď stres ochromuje naše zdravie, pomôcť môže magnézium

Magnézium je minerálna látka, ktorá je mimoriadne dôležitá pre správne fungovanie nášho organizmu v rozličných a často aj sťažených situáciách. Ak ich teda chceme zvládnuť, mali by sme dbať na optimálnu hladinu magnézia v tele. Platí to pre nás napríklad, ak sme vystavení stresu.

Keď pôjdete na nákup do BILLA, aj vy môžete podporiť Deň narcisov Keď pôjdete na nákup do BILLA, aj vy môžete podporiť Deň narcisov

Vedeli ste, že na Slovensku ročne pribúda 40 000 onkologických pacientov?

Rozhýbali sme školy po celom Slovensku! Zostáva Rozhýbali sme školy po celom Slovensku! Zostáva

Lyžovačka, futbal, gymnastika, korčule alebo florbal. Žiaci zapojení v programe „Viem, čo zjem“ sa žiadneho pohybu neboja!

Je v moci rodiča zvrátiť osud dieťaťa? Je v moci rodiča zvrátiť osud dieťaťa?

Žiaden rodič neželá svojmu potomkovi diagnózu detská mozgová obrna. Aj s touto výzvou, prvých 1000 dní života dieťaťa rozhodne o jeho prosperite do budúcnosti.

Ako zmierniť prejavy alergie? Pestujte si svoju imunitu Ako zmierniť prejavy alergie? Pestujte si svoju imunitu

Aj v tomto boji hrá významnú rolu náš imunitný systém. Beta-glukány dokážu jeho činnosť posilniť, zmierniť silu symptómov a znížiť užívanie návykových liekov.

Vyskúšajte kolagén, je kľúčom k pružnej pokožke a mladosti Vyskúšajte kolagén, je kľúčom k pružnej pokožke a mladosti

V poslednej dobe sa čoraz častejšie hovorí o pozitívnych účinkoch kolagénu na pleť. V mladosti ho máme dostatok, avšak s pribúdajúcim vekom jeho produkcia v našom tele klesá.

Hero Česko a Slovensko oslavuje 20 rokov na trhu a uvádza novú značku Hero Česko a Slovensko oslavuje 20 rokov na trhu a uvádza novú značku

Dobroty sa zamerajú na občerstvenie predškolákov.

Chôdza je preventívnym prostriedkom mnohých závažných ochorení Chôdza je preventívnym prostriedkom mnohých závažných ochorení

Najjednoduchšia vec, ktorú každý môže urobiť, je, že sa bude hýbať. A najlacnejší a najjednoduchší spôsob, ako sa hýbať, je chodiť.

5 situácií, kedy je dôležité dopĺňať magnézium 5 situácií, kedy je dôležité dopĺňať magnézium

Magnézium (horčík) je pre ľudský organizmus veľmi dôležitý minerál. Pomáha nášmu telu správne a bezproblémovo fungovať v rozličných situáciách. Jeho pozitívne účinky na naše telo i psychiku sú naozaj rôznorodé. Tu sú niektoré z nich.

OTS: Obyvatelia únie nesúhlasia s európskou politikou v oblasti tabaku OTS: Obyvatelia únie nesúhlasia s európskou politikou v oblasti tabaku

Obyvatelia únie nesúhlasia s európskou politikou v oblasti tabaku. Brusel by mal podľa nich upustiť od nereálnych predstáv o úplnom odstránení nikotínu zo spoločnosti a viac sa otvoriť samotným fajčiarom. Za dôležitý nástroj na zlepšenie verejného zdravia považujú reguláciu a zdaňovanie založené na vedeckých poznatkoch.

H3KNISA opäť na školách H3KNISA opäť na školách

Tentokrát v Novom Meste nad Váhom.

Svetový deň Parkinsonovej choroby je 11. apríla. Pacientov pribúda Svetový deň Parkinsonovej choroby je 11. apríla. Pacientov pribúda

Svetový deň Parkinsonovej choroby pripadá každoročne na 11. apríla. Na rozdiel od svetových štatistík si na Slovensku Parkinsonova choroba vyberá častejšie ženy ako mužov.

All United for MG spúšťa petíciu na podporu zmien All United for MG spúšťa petíciu na podporu zmien

Koalícia "All United for MG" spúšťa petíciu na podporu zmien v oblasti myasténie gravis.