Cestovanie

Na pastierskej kolibe na Javorinke robia posledné úpravy  Na pastierskej kolibe na Javorinke robia posledné úpravy

V útulni bude aj galéria miestnych starých fotografií so salašníckou tematikou. Objekt má vykurovacie teleso, ubytovanie turistov bude teda možné aj počas zimných mesiacov.

Na turistov a cykloturistov čaká 20 vrcholov Vrchárskej koruny Na turistov a cykloturistov čaká 20 vrcholov Vrchárskej koruny

V novom ročníku skĺbili organizátori tie najlepšie a najťažšie vrcholy z minulých rokov.

Kotík z Amazing Places: Tento rok bude v znamení lokálnych destinácií Kotík z Amazing Places: Tento rok bude v znamení lokálnych destinácií

Obľúbený začína byť aj tzv. glamping alebo glamourous camping, teda akési luxusné kempovanie.

Nový turistický sprievodca mapuje Liptov na 240 stranách Nový turistický sprievodca mapuje Liptov na 240 stranách

Kniha je rozčlenená na tri oblasti nachádzajúce sa na území Liptova - Liptovský Mikuláš a stredný Liptov, Ružomberok a dolný Liptov, Liptovský Hrádok a horný Liptov.

Molpír nad Smolenicami láka na obnovené slovanské hradisko Molpír nad Smolenicami láka na obnovené slovanské hradisko

Vrch na východe Malých Karpát bol sídlom rozsiahleho starovekého hradiska. Na lokalite sa uskutočnila pamiatková obnova a stala sa príjemným miestom pre náučné vychádzky s krásnym výhľadom.

Čaro ľadopádov Mačinová nad Detvou ocenia nielen zbehlí turisti  Čaro ľadopádov Mačinová nad Detvou ocenia nielen zbehlí turisti

Mačinová je súčasťou Chránenej krajinnej oblasti Poľana, ktorá je divou horou. Žijú v nej šelmy a turisti sú tí, ktorí im ich pokoj rušia.

V slovenských pohoriach stúpne lavínové nebezpečenstvo po oteplení V slovenských pohoriach stúpne lavínové nebezpečenstvo po oteplení

Obzvlášť kritické budú slnkom osvietené strmé trávnaté svahy a žľaby s väčším množstvom naviateho snehu vo forme dosiek a vankúšov.

Bencovje grunt je TOP novinkou v cestovnom ruchu v Trenčianskom kraji Bencovje grunt je TOP novinkou v cestovnom ruchu v Trenčianskom kraji

Keď návštevníci prejdú bránou gruntu, ocitnú sa v časoch monarchie. Mederovci ho pomenovali po rodine Bencovcov, ktorí tam kedysi žili.

Na zimnú turistiku sa do Polonín môžu vybrať aj menej zdatní turisti Na zimnú turistiku sa do Polonín môžu vybrať aj menej zdatní turisti

Do oblasti sa dá pohodlne aj počas víkendu dostať autobusmi.

V Poloninách vzniká 90-kilometrový cyklookruh V Poloninách vzniká 90-kilometrový cyklookruh

Okrem samotnej výstavby cyklookruhu a turistickej infraštruktúry má projekt podporiť aj rozvoj služieb a malého a stredného podnikania v okrese.

Milión pre Kambodžu vďaka .pepper..field Milión pre Kambodžu vďaka .pepper..field

Značka .pepper..field, za ktorou stojí mladý odhodlaný pár Klára a David si svojim kvalitným Kampotským korením a príbehom nachádza obľubu aj na Slovensku.

Návštevnosť Slovenského raja v zime trojnásobne vzrástla Návštevnosť Slovenského raja v zime trojnásobne vzrástla

Najväčší záujem turistov bol o Tomášovský výhľad, Stratenskú pílu či Prielom Hornádu.

Za spoznávanie Zemplína sa dajú získať darčeky Za spoznávanie Zemplína sa dajú získať darčeky

Odmeny za fotografie zo štyroch zaujímavých miest v okresoch horného Zemplína si môžu turisti vyzdvihnúť na vybraných miestach.

Na zámku v Bojniciach bola kedysi hradná mučiareň Na zámku v Bojniciach bola kedysi hradná mučiareň

Múzeum presne nevie, kde sa nachádzala hradná mučiareň, jednou z možností však je podzemný priestor pod Stĺpovou sieňou.

O Oravskom hrade vznikol nový film vo virtuálnej realite O Oravskom hrade vznikol nový film vo virtuálnej realite

Došlo tiež k digitalizácii historických odevov, ktoré pochádzajú z hrobiek Thurzovcov a Henkelovcov z Kaplnky sv. Michala.

VIDEO: Prechod Čertovou dolinou pri Tisovci uľahčuje nová ferrata VIDEO: Prechod Čertovou dolinou pri Tisovci uľahčuje nová ferrata

Boli rôzne názory, či ferratu vybudovať alebo nie, keďže je to v chránenej oblasti, vysvetlila primátorka.

Hrad Šášov zažil v roku 2020 rekordnú sezónu Hrad Šášov zažil v roku 2020 rekordnú sezónu

Počet návštevníkov na zrúcanine hradu Šášov dokáže združenie monitorovať od roku 2007, keď v Šášovskom Podhradí zriadili pamätnú izbu, ktorá slúži aj ako informačné centrum.

Zoologickú záhradu v Košiciach opäť otvorili Zoologickú záhradu v Košiciach opäť otvorili

S výnimkou exotických druhov je väčšina zvierat vo vonkajších výbehoch.

VIDEO: Krypta v Osadnom je pietnym miestom s turistickým potenciálom VIDEO: Krypta v Osadnom je pietnym miestom s turistickým potenciálom

Osadné má potenciál na rozvoj cestovného ruchu okrem vojenskej histórie aj vďaka okolitej prírode či neďalekej turisticky atraktívnej úzkokoľajke na poľskej strane lesov.

V Levoči vedľa seba bežkujú zdraví aj zdravotne postihnutí ľudia V Levoči vedľa seba bežkujú zdraví aj zdravotne postihnutí ľudia

Areál využívajú miestne základné školy pre zdravé aj zrakovo postihnuté deti a tiež športové kluby na tréningovú a športovú činnosť.