Cestovanie

V Poloninách obnovili Beskydský panteón s osobnosťami regiónu V Poloninách obnovili Beskydský panteón s osobnosťami regiónu

Rovnako tam návštevníci uvidia symbolický rázcestník pripomínajúci, že územie je hodné obdivu nielen cez deň, ale i v noci. Je totiž súčasťou Parku tmavej oblohy Poloniny.

Na hrade Beckov chystajú program pre deti a vystavujú erbové beštie Na hrade Beckov chystajú program pre deti a vystavujú erbové beštie

Posledný májový víkend bude na hrade Beckov patriť deťom. V sobotu aj v nedeľu budú po celom areáli hradu prostredníctvom rôznych úloh pátrať po poklade šaša Becka a hrať o sladké odmeny.

Vysoké Tatry: Lanovka na Lomnický štít je opäť v prevádzke Vysoké Tatry: Lanovka na Lomnický štít je opäť v prevádzke

Visutá lanovka na Lomnický štít je po pravidelnej výmene ťažného lana opäť v prevádzke. Práce trvali dva týždne.

Na Spiši a Pieninách otvárajú ďalšie prevádzky a atrakcie Na Spiši a Pieninách otvárajú ďalšie prevádzky a atrakcie

Na severnom Spiši a Pieninách otvorili svoje brány viaceré prevádzky, múzeá a atrakcie. V regióne postupne dochádza k opätovnému sprevádzkovaniu ubytovacích a stravovacích zariadení.

V sobotu otvoria v Grécku pláže so spoplatneným vstupom V sobotu otvoria v Grécku pláže so spoplatneným vstupom

Vzhľadom na priaznivú situáciu týkajúcu sa šírenia koronavírusovej pandémie sa spoplatnené pláže v Grécku 16. mája opäť otvoria. Spravodajský server Greek City Times uvádza, že toto oznámenie prišlo po predpovediach, podľa ktorých má už počas nasledujúceho víkendu zasiahnuť Grécko vlna takmer 40-stupňových horúčav.

Slovenské technické múzeum sa otvára návštevníkom Slovenské technické múzeum sa otvára návštevníkom

Slovenské technické múzeum (STM) opäť otvára svoje brány návštevníkom. Od utorka (12. 5.) sprístupní svoje expozície a výstavy s výnimkou interaktívnych a klimatizovaných zón v sídelnej budove na Hlavnej ulici v Košiciach, v Múzeu dopravy v Bratislave, múzeu Solivar v Prešove a Múzeu Jozefa Maximiliána Petzvala v Spišskej Belej.

Trenčiansky hrad opäť sprístupnili verejnosti Trenčiansky hrad opäť sprístupnili verejnosti

Ako reakciu na uvoľnenie vládnych protipandemických opatrení sprístupnilo Trenčianske múzeum v Trenčíne vo štvrtok (7. 5.) pre verejnosť Trenčiansky hrad, Rodný dom Ľudovíta Štúra a Alexandra Dubčeka v Uhrovci a Podjavorinské múzeum v Novom Meste nad Váhom. V piatok otvorí múzeum ďalšie objekty vo svojej správe.

#SledujemeKvitnutie #SledujemeKvitnutie

Národný Trust n.o. (ďalej NT) sa pripája k medzinárodnej iniciatíve britského Národného Trustu #BlossomWatch.

Možnosti na trávenie jarných prázdnin ponúka aj región v okolí Pienin Možnosti na trávenie jarných prázdnin ponúka aj región v okolí Pienin

Pre tých, ktorí by jarné prázdniny radi využili na poslednú tohtoročnú lyžovačku, sa v regióne núka hneď niekoľko alternatív.

Vodná zážitková cesta: Spoznajte kraj medzi Oborínom a Tokajom Vodná zážitková cesta: Spoznajte kraj medzi Oborínom a Tokajom

Spoznajte cezhraničnú oblasť medzi Tokajom a Oborínom na rieke Bodrog a jej prítokoch na úseku 80 kilometrov na vode, bicykli alebo na koňoch.

Nová cyklotrasa spojí dva štáty, dva kraje a dva hrady Nová cyklotrasa spojí dva štáty, dva kraje a dva hrady

Dva štáty, dva samosprávne kraje a dva hrady spojí medzinárodná cyklotrasa Z Trenčína do moravského mesta Brumov-Bylnice. Takmer 12-kilometrový úsek z Trenčína do Nemšovej na slovenskej strane otvorili v pondelok pod najstarším pútnickým miestom na Slovensku v Skalke nad Váhom.

V opálových baniach pri Prešove sprístupnili nový podzemný okruh V opálových baniach pri Prešove sprístupnili nový podzemný okruh

V najstarších opálových baniach na svete, ktoré sa nachádzajú v Slanských vrchoch nad Prešovom, sprístupnili nový podzemný okruh. Doposiaľ mali návštevníci možnosť vidieť z 35 kilometrov banských chodieb takmer 700 metrov. V uplynulých dňoch k nim pribudlo ďalších 300.

V sobotu sa začnú plaviť plte aj na Váhu popod Strečno V sobotu sa začnú plaviť plte aj na Váhu popod Strečno

Strečnianski pltníci začnú od soboty (30. 5.) voziť ľudí po sedemkilometrovom úseku Váhu okolo skál Margita a Besná a popod dva strečnianske hrady.

Kremnica: Sprístupnili vybrané expozície Múzea mincí a medailí Kremnica: Sprístupnili vybrané expozície Múzea mincí a medailí

Návštevníci môžu vzhľadom na aktuálne opatrenia absolvovať len individuálne prehliadky bez sprievodcu.

Sv. Anton: Medzinárodný deň múzeí oslávia špeciálnou prehliadkou parku Sv. Anton: Medzinárodný deň múzeí oslávia špeciálnou prehliadkou parku

V Múzeu vo Svätom Antone v týchto dňoch vrcholia prípravy na opätovné otvorenie kaštieľa pre verejnosť. Návštevníkov tu privítajú v utorok 19. mája. Deň predtým, v pondelok 18. mája, však pripravili tunajší múzejníci pri príležitosti Medzinárodného dňa múzeí špeciálnu prehliadku parku s odborným výkladom.

Na Dunajci spustili pltnícku sezónu, otvorili viaceré atrakcie Na Dunajci spustili pltnícku sezónu, otvorili viaceré atrakcie

Na Dunajec sa v piatok (8. 5.) opäť vrátili plte, jeho splav na slovenskej strane je možný len za sprísnených podmienok. Tie platia aj v prípade splavu na raftoch či požičiavania bicyklov.

Tri najväčšie slovenské ZOO znova otvorili Tri najväčšie slovenské ZOO znova otvorili

Dnes sa takmer po takmer dvoch mesiacoch pre návštevníkov znova otvorili brány ZOO v Bratislave, v Košiciach a v Bojniciach. Všade platí sprísnený režim a preventívne hygienické opatrenia opatrenia.

Po vyše siedmich rokoch obnovili prevádzku letiska v Aleppe Po vyše siedmich rokoch obnovili prevádzku letiska v Aleppe

Prvé dopravné lietadlo na znovuotvorenom letisku v Aleppe pristálo v stredu po 11.20 h miestneho času (10.20 h SEČ).

Do služby Street View pribudli aj Zbojnícka a Téryho chata Do služby Street View pribudli aj Zbojnícka a Téryho chata

Od svojich počiatkov v roku 2005 prešli Mapy Google dlhú cestu. Spoločnosť odvtedy zmapovala viac ako 220 krajín a teritórií a ľudia prejdú denne touto službou vyše miliardy kilometrov.

Z Bratislavy sa bude lietať do Moskvy denne aj v tomto roku Z Bratislavy sa bude lietať do Moskvy denne aj v tomto roku

Ruský dopravca prevádzkuje v zimnom letovom poriadku, ktorý je platný od konca októbra 2019 do konca marca 2020, lety z Bratislavy na letisko Moskva-Vnukovo každý deň.