Zdravie

Návod pre všetky matky. Štyri dôležité rady pre vaše dcéry

"V priebehu detstva každé dievča od svojej maminky dostáva množstvo rád. Praktických, ale i tých, ktoré sa týkajú lásky alebo zdravia. Na tie druhé však väčšina mladých príliš nereflektuje. Prečo aj? "

WEBMAGAZIN.sk-OTS, 15. júla 2021 8:58
Návod pre všetky matky. Štyri dôležité rady pre vaše dcéry Foto: Unsplash
Dôsledky a možné ochorenia nie sú dostatočným strašiakom. A tak ich ako cenné informácie prijímajú až v dospelom veku. Aké rady by si mladé dievčatá od svojich mám mali brať k srdcu ideálne hneď?

Zdravie by malo byť na prvom mieste. Veta, ktorú by si pravidelne mal opakovať každý človek. A to hlavne v puberte, keď je najobľúbenejším porekadlom: „Pre krásu sa trpí.“

Ženské telo však prechádza v priebehu rokov mnohými premenami, ku ktorým je potrebné pristupovať odlišne a dopriať mu v každom veku tú najvhodnejšiu starostlivosť. A čím skôr si dcéra od svojej mamky osvojí všetky hygienické návyky, tým lepšie.Musíš klásť dôraz na intímnu hygienu
S príchodom menštruácie prichádza tiež slabšia obranyschopnosť intímnych partií bojovať proti vonkajším vplyvom. Alfou a omegou zdravia a ochrany pred vaginálnymi infekciami je preto vhodná a pravidelná hygiena. Prírodným pomocníkom, ktorý je obsiahnutý v intímnych umývacích prípravkoch, ktoré udržiavajú prirodzené pH v pošve, je kyselina mliečna. Tá vytvára živnú pôdu pre laktobacily nachádzajúce sa vo vaginálnej flóre a zabezpečuje ich optimálne rozmnožovanie. Tieto prirodzené mliečne kultúry chránia pred škodlivými baktériami a infekciami a zabezpečujú prirodzenú biologickú rovnováhu v pošve.
S hygienou intímnych partií netreba otáľať. Prípravky Gyntima ponúkajú tiež šetrný umývací gél pre deti od troch rokov.

Neobliekaj sa „ako na fialky“
Ženským intímnym partiám, ktorým hrozí narušená ochranná bariéra neprospieva teplo, vlhko ani nedostatočný prísun kyslíka. Mechanické dráždenie „tam dole“ v podobe spodnej bielizne z umelých materiálov, príliš tesných nohavíc alebo šortiek, vedie jednoducho k vzniku zdravotných problémov. Bielizeň by mala byť z prírodných materiálov a oblečenie by sa nikdy nemalo „zarezávať“ do žiadnej časti tela.Nezabúdaj na hygienu po sexe
Vaginálne infekcie môžu vznikať tiež v dôsledku sexuálneho života. A hoci sa nejedná o tému, ktorú by mladá žena chcela so svojou mamkou preberať do detailov, je potrebné na tieto rady klásť veľký dôraz. Preventívnym opatrením pred vznikom infekcií môžu byť vaginálne čapíky zabezpečujúce vhodnú pôdu pre laktobacily nachádzajúce sa vo vaginálnej flóre a zabezpečujúce ich optimálne rozmnožovanie. Tieto prirodzené mliečne kultúry chránia pred škodlivými baktériami a infekciami a zabezpečujú prirodzenú biologickú rovnováhu v pošve.

Prezliekaj si plavky a spotenú spodnú bielizeň
Nie každému sa chce po každom kúpaní sa alebo športovom výkone hneď hľadať kabínku na prezliekanie a prezliekať sa do suchého. Zostať však v mokrom alebo v spotenej bielizni znamená koledovať si o nepríjemné problémy v podobe kvasinkovej infekcie. Čím viac sa prezliekaniu budete vyhýbať, tým viac, bude obranyschopnosť intímnych partií klesať. A preto, prezliekať, prezliekať a zase prezliekať.

Komentáre