Život
Bratislava sa rozlúči s rokom 2025 oslavami na viacerých miestach
TASR, dnes 11:59
Pohľad na ohňostroj počas novoročných osláv v Bratislave, foto z archívu. Foto: TASR - Martin BaumannBratislava sa rozlúči s rokom 2025 oslavami v centre mesta. Rozlúčka bude prebiehať na viacerých miestach, a to na Hlavnom, Františkánskom, Hviezdoslavovom i Rybnom námestí. Návštevníkov čaká niekoľkohodinový hudobný program, vianočné stánky budú mať zároveň v posledný deň predĺžené otváracie hodiny. TASR o tom informovala Zuzana Bleho Francúzová z Bratislavského kultúrneho a informačného strediska (BKIS).
„Silvestrovské oslavy sú chvíľou, keď na prahu nového roka ako komunita trávime spoločne čas plný rozhovorov, hudby, smiechu a zdieľaných emócií. Na námestiach pod otvoreným nebom si pripomíname, akú silu má blízkosť a kultúra prežívaná spolu,“ konštatuje BKIS.
Program na Hviezdoslavovom námestí odštartuje o 19.30 h „hudobný ohňostroj“ v podobe záznamu Operného gala Slovenskej filharmónie zostaveného zo slávnych operných árií a zborov pod taktovkou Petra Valentoviča. Predstaví sa tiež skupina Vidiek i Polemic. V posledných sekundách roka sa návštevníkom prihovorí primátor Bratislavy Matúš Vallo. Nový rok privíta hlavné mesto menším pyrotechnickým efektom a valčíkom Richarda Straussa.
Oslavy nebudú len na jednom mieste. Pódium na Františkánskom námestí, známe z Bratislavských Vianoc ako kultúrna scéna Hlavného vianočného trhu, obohatí rozlúčku so starým rokom ďalším hudobným programom. Vystrieda sa v ňom viacero hudobných zoskupení. Chýbať nebude ani hudobný DJ set na viacerých miestach v centre vrátane Rybného námestia.
Rovnako ako pri mestských festivaloch BKIS aj pri organizácii Bratislavského Silvestra kladie dôraz na pokojný priebeh podujatia. Na bezpečnosť budú dohliadať posilnené hliadky mestskej a štátnej polície. Na mieste bude pripravená zároveň protipožiarna a zdravotná služba.
PREČÍTAJTE SI AJ:
- ULICAMI BRATISLAVY: Ako vyzerali Vianoce v Prešporku?
- VIDEO: Folkloristi sa počas sviatkov menia na koledníkov
- ULICAMI BRATISLAVY: Trojjazyčné mesto: Prešporok - Pozsony - Pressburg
- Odborníci: Rok 2025 priniesol najväčšie oslabovanie ľudských práv
- V bratislavskej zoo pribudla dvojica mláďat kapybary
- ULICAMI BRATISLAVY: Ako sa trestalo v stredovekej Bratislave?









