Hudba a film

Skupina Iron Maiden zverejnila ukážku z albumu The Book Of Souls

"Šestnásty štúdiový album Iron Maiden vychádza 4. septembra. Kapela ho nahrala v Paríži, kde vznikla aj platňa Brave New World, jeden z najvydarenejších titulov diskografie Iron Maiden. "

TASR, 18. augusta 2015 10:00
Basový gitarista skupiny Iron Maiden Steve Harris. Foto: TASR/AP
Anglická heavymetalová legenda Iron Maiden avizuje vydanie nového albumu. Bude mať názov The Book Of Souls a prvou ukážkou je pieseň Speed Of Light, ku ktorej už stihli nakrútiť aj videoklip.

Šestnásty štúdiový album Iron Maiden vychádza 4. septembra. Kapela ho nahrala v Paríži v Guillame Tell Studios, kde vznikla aj platňa Brave New World, jeden z najvydarenejších titulov diskografie Iron Maiden. Nahrávka bola hotová začiatkom roka, ale skupina sa vzhľadom na zdravotný stav speváka Bruca Dickinsona rozhodla vydanie odložiť.

Novinka obsahuje jedenásť skladieb, celkový čas presahuje 90 minút. Väčšinovým autorom je tradične basgitarista Steve Harris, podieľal sa na siedmich piesňach, dve skladby zložil Bruce Dickinson. Na zostávajúcich piesňach sa podieľala dvojica Dickinson - Smith. Vizuálny koncept albumu navrhol Mark Wilkinson, s ktorým kapela spolupracovala už v minulosti.

Heavymetalová formácia Iron Maiden vznikla v londýnskej štvrti Leyton v roku 1975. Založil ju basový gitarista a spevák Steve Harris, k názvu Iron Maiden, teda Železná panna ho inšpiroval film Muž so železnou maskou (A Man In The Iron Mask).

V roku 1980 vydali debutový album Iron Maiden. Ich dráhu dnes dokumentuje pätnásť štúdiových albumov, zatiaľ posledný The Final Frontier vydali v auguste 2010, predchádzajúci s názvom A Matter of Life and Death vyšiel v septembri 2006. Tri z nich, The Number Of The Beast (vydaný v marci 1982), Seventh Son of a Seventh Son (apríl 1988) a Fear of the Dark (máj 1992) sa dostali v rebríčku až na prvé miesto. K diskografii patrí ešte sedem kompilačných a jedenásť live albumov. Iron Maiden ako headliner vystúpili 27. júna 2013 na 10. ročníku festivalu Topfest.

TASR informovala Renáta Tomášová, marketingová a promo manažérka spoločnosti Parlophone Music.

ODPORÚČAME AJ:
Slávu by som nezvládla, zošalela by som, tvrdila Amy
Kino novinky týždňa: Môžete sa tešiť na Fantastickú štvorku
Skupina Tata Bojs pripravuje nový album
Päť dôvodov, prečo sú Mimoni takí populárni

Komentáre