Život

Olympijské kruhy už visia na Eiffelovej veži v Paríži

"Kruhy sú vyrobené z recyklovanej francúzskej ocele a sú upevnené na južnej strane 135 rokov starej pamiatky medzi prvým a druhým poschodím, teda vo výške približne 60 metrov. "

TASR, 7. júna 2024 12:02
Na snímke olympijské kruhy sú už umiestnené na Eiffelovej veži v Paríži v piatok 7. júna 2024. Foto: TASR/AP

Organizátori letných olympijských hier v Paríži v piatok odhalili inštaláciu piatich olympijských kruhov na Eiffelovej veži vo francúzskej metropole. TASR informuje podľa správ agentúry DPA a webovej stránky denníka Le Monde. Organizačný výbor si ich inštaláciou na najznámejší symbol francúzskej metropoly pripomenul 50 dní do štartu OH 2024.
Organizačný výbor si ich inštaláciou na najznámejší symbol francúzskej metropoly pripomenul 50 dní do štartu OH 2024. Foto: TASR/AP

Kruhy sú vyrobené z recyklovanej francúzskej ocele a sú upevnené na južnej strane 135 rokov starej pamiatky medzi prvým a druhým poschodím, teda vo výške približne 60 metrov. Práve pri moste Pont d’Iéna blízko Eiffelovej veže sa skončí púť olympionikov po rieke Seina v rámci otváracieho ceremoniálu.

Eiffelova veža, ktorú domáci nazývajú "La Dame de Fer" (Železná dáma – pozn.), je kľúčovým prvkom OH 2024. Šesťuholníkový kus železa, prevzatý z pôvodnej Eiffelovky, bude obsahovať aj každá z medailí na tohtoročných olympijských a paralympijských hrách. Priamo pod vežou budú hrať svoj turnaj plážoví volejbalisti. Informovala o tom agentúra AP.

Na snímke olympijské kruhy sú už umiestnené na Eiffelovej veži v Paríži v piatok 7. júna 2024. Foto: TASR/AP


Pätica kruhov patrí k olympijským symbolom spolu so zástavou, heslom a hymnou. Olympijské hry v Paríži sa uskutočnia v dňoch 26. júla až 11. augusta.Komentáre