Život

Archív mesta Bratislavy ukáže aj vianočné priania detí v 19. storočí

"Súčasťou podujatia budú aj odborné prednášk i ochutnávka vianočného pečiva podľa dobového receptu. Deti budú môcť zároveň tento rok spečatiť list Ježiškovi voskom. "

TASR, 8. decembra 2022 13:11
Ilustračná snímka. Foto: TASR Dano Veselský

Archív mesta Bratislavy otvorí v sobotu (10. 12.) pre verejnosť svoje brány. Počas podujatia sa zameria na Vianoce i obdobie zimy v starej Bratislave. TASR o tom informovala hovorkyňa Bratislavy Dagmar Schmucková.

"Počas dňa otvorených dverí budú mať návštevníci možnosť pozrieť si jedinečnú výstavu archívnych dokumentov, ktoré sa venujú vianočným sviatkom a zimnému obdobiu v starej Bratislave od stredoveku až do 20. storočia," priblížila Schmucková.

Prezentovaný bude napríklad zoznam vianočných prianí detí v 19. storočí, novoročné priania, neznáme plagáty so zimnou a vianočnou tematikou či mikulášske oslavy v kronikách bratislavských škôl. Chýbať nebudú ani fotografie zasneženej Bratislavy či dokumenty zachytávajúce zimné športy, predovšetkým z 20. storočia.

Súčasťou podujatia budú aj odborné prednášky (o 10.00 a 13.00 h) i ochutnávka vianočného pečiva podľa dobového receptu. Deti budú môcť zároveň tento rok spečatiť list Ježiškovi voskom.
Komentáre