Štýl

Šaty, z ktorých kričí neprekonateľný sexepíl

"Značka Versace je majstrom v spájaní sexepílu a noblesy."

, 23. septembra 2012 6:00
Kolekcia haute couture od Versace na jeseň a zimu 2012 Foto: TASR
Dokonalé strihy vytvárajúce krásne ženské línie, zmes tých najkrajších farieb a rázporky odhaľujúce nohy sú základnou charakteristikou kolekcie Atelier Versace pre jeseň a zimu 2012/2013. Táto značka je už roky známa tým, že vyzdvihuje ženskosť a dodáva sexepíl. Ani v najnovšej haute couture kolekcii Donatella Versace zo svojho štýlu nepoľavila.

Sestra slávneho módneho návrhára Gianniho Versaceho nabrala po rokoch odvahu a prezentovala svoju haute couture kolekciu obrovským štýlom. Dlho uprednostňovala prehliadky kolekcii vysokého krajčírstva len v komorných zostavách a súkromných kruhoch. Tento rok ale svetu ukázala, že keď sa na prehliadkové mólo dostane sexepíl spojený s módnym umením, tak sa tomu môže hovoriť jedine Versace.

Doteraz sa presne nevie, prečo Gianni Versace zomrel


Donatella prevzala módny dom Versace v roku 1997 po nešťastnej smrti svojho brata, módneho génia Gianniho. Módny mág sa vracal domov zo svojho obľúbeného baru. Keď chcel vojsť do svojej vily v Miami, zasiahli ho dva výstrely rovno do hlavy. Na miesto prišla okamžite záchranka, ale pri prevoze do nemocnice Versace umrel. Desať dní po vražde našla polícia aj telo vraha Andrewa Cunanana, ktorý sa zastrelil tou istou zbraňou, akou vzal život módneho návrhára. Motív preto nie je dodnes úplne jasný.

Po jeho smrti vzala do rúk módne impérium jeho sestra Donatella. Hoci jej štýl bol trochu miernejší ako Gianniho, očakávania módneho sveta nesklamala. Aj najnovšou haute couture kolekciou pre jeseň a zimu 2012/2013 dokázala, že módny dom Versace ostane navždy symbolom sexepílu a ženskej príťažlivosti.

Donatella stavila na dokonalé ženské línie a odhalené nohy


Vysoké krajčírstvo je umenie, v ktorom má návrhár ukázať bravúrne zručnosti a inovatívne spôsoby svojho ateliéru. Donatella svoje umenie predviedla prostredníctvom lesku, filtrov a kože. Jej kolekcia ukazuje len to najkrajšie, čo na žene môže byť.Takmer všetky modely sú šaty, len veľmi málo z nich sú krátke kabátiky. Približne polovica z týchto modelov sú krátke šaty a druhá polovica dlhé. Na krátkych je najlepšie vidieť, ako formujú ženské línie. Obkresľujú postavu a vytvárajú štíhly pás a príťažlivé boky. Rovnako sú na tom aj dlhé šaty.

Kolekcia haute couture od Versace na jeseň a zimu 2012 Foto: TASR
Nedá sa ale povedať, že by dlhé šaty boli konzervatívnejšie ako tie krátke. Versace je predsa symbolom sexepílu, takže spôsoby elegantných dám sa tu nenosia. Dlhé šaty taktiež odhaľujú nohy ako tie krátke, pretože majú veľmi vysoké rázporky. Sukňová časť pekne veje a vytvára dojem rozprávkovej krásy.

V dielni Versace sa vysoké rázporky ani zďaleka neobjavili prvýkrát. Možno Donatella len stavila na úspech, ktorý dosiahla Angelina Jolie na odovzdávaní tohtoročných Oscarov. Herečka mala vtedy na sebe šaty tejto značky a neskutočným spôsobom upriamila pozornosť na svoju vystrčenú nohu, ktorá sa stala hitom internetu na niekoľko týždňov.

Farebne sa Atelier Versace tiež držal svojej vízie, ktorá mu je blízka už dlhé roky. Zmes viacerých farieb použitých na modeloch v konečnom výsledku pôsobí krásne splývavo.

Modely uplietla z tenkých prúžkov


Celková koncepcia vychádza z dizajnu tarotových kariet. Tento zámer módneho domu však nie je úplne viditeľný, keďže sa materiály pôsobia ako „rekonštruované“. Niektoré modely kolekcie Atelier Versace haute couture boli doslova ako keby upletené z tenkých prúžkov, no neboli mäkkou pleteninou, skôr pripomínali niečo zalaminované alebo drôtené. Týmto spôsobom dosiahla Donatella akýsi prevrat a priniesla niečo nové.

Celá kolekcia Atelier Versace haute couture pre jeseň a zimu 2012/2013 potvrdila, že módny dom Versace patrí k svetovej špičke a dokáže zo ženy vytiahnuť to najpríťažlivejšie, čo sa v nej skrýva.

Komentáre