Štýl

Festival Východná roztancujú aj zahraničné kolektívy z piatich krajín

"V prostredí skanzenu v Múzeu liptovskej dediny v Pribyline vystúpia v stredu 29. júna o 16.00 h súbory z Bulharska, Srbska a Ukrajiny. "

TASR, 8. júna 2022 14:25
Festival Východná, archívna snímka. Foto: TASR/Andrej Galica

Na Folklórnom festivale Východná 2022 sa divákom predstavia zahraničné kolektívy zo Srbska, z Bulharska, Česka, Ukrajiny a Maďarska. Podujatie sa uskutoční od 29. júna do 3. júla. TASR o tom informovala vedúca oddelenia komunikácie a edičnej činnosti Národného osvetového centra Alexandra Žilavá.

V prostredí skanzenu v Múzeu liptovskej dediny v Pribyline vystúpia v stredu 29. júna o 16.00 h súbory z Bulharska, Srbska a Ukrajiny. "V piatok 1. júla o 19.00 h obohatia večerný program Hosť do domu na Veľkej scéne aj hostia zo Slovácka. V ten istý deň o 22.15 h sa na Veľkej scéne predvedie aj profesionálny Maďarský štátny ľudový súbor s programom Oživené Podkarpatsko," priblížila Žilavá.

Folklórny festival Východná organizuje Národné osvetové centrum, spoluorganizátorom je obec Východná. Festival je najstarším podujatím na Slovensku v oblasti tradičnej kultúry, folklóru a folklorizmu a tiež vrcholnou prehliadkou folklórneho hnutia so štatútom CIOFF International.

Komentáre