Hudba a film

Hudba: Festival Vrbovské Vetry sa uskutoční v pôvodnom termíne

"Prvým letným festivalom na Slovensku po kríze vyvolanej pandémiou nového koronavírusu budú Vrbovské Vetry. V poradí 14. ročník festivalu vo Vrbovom sa po aktuálnom uvoľnení opatrení uskutoční v pôvodnom termíne 4. júla."

TASR/Webmagazin.sk, 5. júna 2020 12:58
Foto: TASR Martin Palkovič


Program otvorí o 13.14 h otec festivalu Braňo Jobus so svojím sólovým projektom Abusus, pokrstí aj svoju knižnú novinku "Ako Štefan Drco vyhral kopu hnoja". Následne bude pódium patriť blues-rocku v podaní ZVA 12-28 Band, ktorí oslavujú 30 rokov svojej existencie. Po slávnostnom otvorení a zatvorení festivalu prídu na rad domáci Vrbovskí Víťazi, ktorí tiež pokrstia nový album G 20. Funny Fellows oživia festival swingom a old time music z 20. rokov minulého storočia, ktorú vystrieda hardcore a punk v podaní kapely Bijou Terrier. Záver programu bude patriť festivalovým klasikám ako Para, Chiki liki tu-a, či Karpatské Chrbáty.

Tradične majú organizátori pripravené aj zaujímavé tajné prekvapenie. Chýbať nebudú ani vtipné 'športové' disciplíny ako strelecké preteky z poplašnej pištole, dostihy na hojdacích koňoch, či automobilové preteky Formula Nula. Prestávky medzi vystúpeniami kapiel bude svojou hudobnou produkciou vypĺňať Džukebox live.

Na miniverzii festivalu sa podľa súčasných opatrení môže zúčastniť 1000 divákov. Okrem samotného rozľahlého areálu asfaltovej plochy budú mať k dispozícii aj veľkú tribúnu a celú trávnatú plochu štadióna. "Dodržať bezpečné rozstupy nebude žiadny problém. Z dôvodu obmedzenej kapacity sa tento rok, bohužiaľ, nemôžu vydávať žiadne voľné vstupy a každý návštevník vrátane detí musí mať klasickú vstupenku, aby sa dodržal maximálny povolený počet účastníkov," avizujú organizátori a upozorňujú aj na ďalšiu zmenu - reorganizáciu cateringových služieb. Festivalovú menu Vrbovský Vrb zrušili a platiť budú môcť návštevníci klasickým spôsobom pri jednotlivých stánkoch, čím sa má zabrániť tvoreniu zbytočných radov.
Hudobník a spisovateľ Branislav Jobus, organizátor festivalu Vrbovské Vetry, pred publikom počas otvorenia 11. ročníka festivalu vo Vrbovom 15. júla 2017. Foto: TASR Martin Palkovič

Komentáre