Hudba a film

Adam Ďurica získal zlatú platňu a predstavil svoj najnovší videoklip

"Za predaj albumu Mandolína získal Adam Ďurica zlatú platňu."

TASR, 20. augusta 2015 12:00
Foto: TASR
Adam Ďurica kvôli novému klipu prekonal sám seba. Pre pár záberov absolvoval autom viac ako 2500 km, aby zároveň mohol zdolať svoj dlhoročný strach z výšok. Medzitým sa stihol spáliť na otvorenom Baltskom mori, kde si v malej drevenej loďke vyskúšal rolu stroskotanca. Popritom dostal pokutu za zlé parkovanie a spolu s režisérom Martinom Smékalom si z najsevernejšieho bodu Nemecka – Kap Arkony priniesol okrem príjemného pocitu a únavy aj niekoľko kliešťov. To všetko pre videoklip k piesni Predpoveď počasia.

Za predaj albumu Mandolína získal Adam Ďurica zlatú platňu. Prevzal si ju netradične v pondelok (17.8.) v Novinách TV Joj. „Je to pre mňa méta, o ktorej som dávno ako začínajúci hudobník sníval. Teraz to prišlo a ešte k tomu za taký krátky čas. Moji fanúšikovia mi ukázali, že to so mnou myslia vážne, a to je pre mňa skvelý pocit. Hlavne v dnešnej digitálnej dobe, v ktorej predaj fyzických nosičov je z roka na rok slabší. O to viac si to vážim,“ uviedol pre médiá Adam.

Nový klip k piesni Predpoveď počasia nakrútil s českým režisérom Martinom Smékalom. Ten sa rozhodol, že všetky scény s Adamom natočí v najsevernejšom bode Nemecka v Kap Arkone. „Miesto nakrúcania som osobne nepoznal, ale chcel som nájsť prostredie, ktoré nie je pre česko-slovenskú scénu úplne známe. Chcel som, aby v klipe bolo pre diváka niečo nové a výživné. Tak som si dané lokácie prešiel cez Google Earth a rozhodol som sa točiť presne tam. Bol to z mojej strany trochu risk, ale kto neriskuje, nič nezíska,“ prezradil režisér klipu.

Zaujímavosťou je, že Adam sa s Martinom prvýkrát stretol až v Nemecku v dohodnutú hodinu prvej klapky. Predtým ho nikdy nevidel. Vymenili si spolu len pár mailov. Za režiséra hovorila jeho práca, ktorej Adam plne dôveroval, a preto súhlasil, že sa stretnú až priamo na mieste nakrúcania.

„Bolo to veľmi náročné a krásne dobrodružstvo. Celé nakrúcanie s Martinom a jeho tímom bol pre mňa veľký profesionálny zážitok. Scenár, ktorý mi poslal, bol premyslený do najmenšieho detailu. Páčilo sa mi, že na pľaci sa netočilo nič navyše v zmysle, skúsme ešte toto alebo tamto. Presne vedel, prečo daný záber točíme. Čerešničkou na torte bolo, že loďku, na ktorej sa v klipe plavím, priniesol štáb na natáčanie až z Prahy. Chceli mať jednoducho istotu, a to oceňujem,“ pochválil filmový štáb Adam.

Už len samotné obhliadky lokácií zabrali tvorcom klipu veľa času. Okrem Nemecka sa nakrúcalo na kúpalisku Středokluky, na posede v Českých lesoch v okolí Prahy i na chate v areáli Hlasná na Vŕšku. Zábery, v ktorých prší, boli z produkčného hľadiska najnáročnejšie, lebo v tom období nepadla z neba ani kvapka dažďa, a tak sa za pomoci hasičov musel vytvoriť dážď umelý.

„Celý klip má svoj vývoj a dej, ale mňa najviac vždy zhltne posledná tretina, kde sa dej stupňuje a vysvetľuje, prečo sme s partnerkou v súčasnosti oddelení, aj keď podvedome vieme, že jeden k druhému patríme aj počas odlúčenia. Vrcholom celého klipu je pre mňa posledná scéna v daždi. Taktiež mám rád pasáže s americkým hercom Tedom Otisom, ktorý v klipe hrá prísneho otca a fakt mu to verím,“ priznal Adam, ktorého s úsmevom na tvári doplnil režisér: „Scéna s dažďom, to bol masaker. Keď som povedal produkčnej, ako si to predstavujem, iba stroho odvetila, to dáme, to bude dobre vyzerať. A tak sa aj stalo. Dali sme to. V totálnom období sucha sme vytvorili svoj vlastný dážď. Som rád, že to spolu s nami prežila aj kamera,“ uzavrel spevák.

Vo videoklipe okrem Teda Otisa účinkuje aj šarmantná Simona Kollárová a jej mladšia sestra Marietta. Chlapec, ktorý stvárnil Adama v mladom veku, sa volá Daniel Kuriščák. Všetci sa do klipu dostali prostredníctvom inzerátu.

Aktuálny singel Predpoveď počasia zaznie aj na Adamovom jesennom turné, počas ktorého sa spevák predstaví v desiatich slovenských mestách, hosťom bude Zuzana Smatanová. Turné začína 17. októbra v Prievidzi. Vstupenky na Mandolína Tour sú už v predaji v sieti predpredaj.sk. TASR informoval PR manažér spoločnosti Universal Music Marek Kučera.

ODPORÚČAME AJ:
Česká speváčka láme rekordy: Tento klip sa stal hitom internetu
Skupina Iron Maiden zverejnila ukážku z albumu The Book Of Souls
Slávu by som nezvládla, zošalela by som, tvrdila Amy
Kino novinky týždňa: Môžete sa tešiť na Fantastickú štvorku
Skupina Tata Bojs pripravuje nový album

Komentáre