Život

Obete holokaustu v Ružomberku bude pripomínať nový pamätník Obete holokaustu v Ružomberku bude pripomínať nový pamätník

Na obnovu Židovského cintorína vrátane pamätníka obetiam holokaustu, prispeje holding ECO – INVESTMENT a.s. sumou 30 tisíc EUR.

V kostole našli pamiatkari zápis dátumu úmrtia Mateja Korvína V kostole našli pamiatkari zápis dátumu úmrtia Mateja Korvína

Rímskokatolícky Kostol sv. Heleny patrí k výnimočným sakrálnym pamiatkam hornej Nitry s výraznými stopami dávnej minulosti.

V Tatrách nie je zabezpečených 43 % odpadu a láka medvede V Tatrách nie je zabezpečených 43 % odpadu a láka medvede

Dôkladné zabezpečenie nádob s komunálnym odpadom je jediným riešením na výrazné zníženie výskytu medveďa v blízkosti ľudských obydlí.

Sexuálne násilie na deťoch stúplo v SR počas pandémie o 145 percent! Sexuálne násilie na deťoch stúplo v SR počas pandémie o 145 percent!

Týkalo sa to najmä trestných činov súvisiacich s detskou pornografiou, sexuálnym zneužívaním, osobitne formou tzv. groomingu.

Iniciatíva #niesomprasa bojuje proti odpadkom v prírode Iniciatíva #niesomprasa bojuje proti odpadkom v prírode

Čoraz viac nás trávi čoraz viac času v prírode. Správajme sa tam ako ľudia. Slušní ľudia.

Otvárajú sa kúpaliská. Rúška nepotrebujete. Odstupy a dezinfekciu áno Otvárajú sa kúpaliská. Rúška nepotrebujete. Odstupy a dezinfekciu áno

Najväčším rizikom pobytu na kúpalisku môže byť stav "hlava na hlave". Úrad verejného zdravotníctva vydal zásady bezpečného rekreovania sa na verejných kúpaliskách.

PRIESKUM: Každý štvrtý rodič ponúkne dieťa symbolickým prípitkom PRIESKUM: Každý štvrtý rodič ponúkne dieťa symbolickým prípitkom

Približne štvrtina rodičov ponúkne svojim deťom vo veku od 12 do 14 rokov symbolický prípitok, či ochutnanie alkoholu. Vyplýva to z prieskumu Fóra Pi s rozumom Slovensko!

Na Tyršovom nábreží v Bratislave otvoria novú mestskú pláž Tyršák Na Tyršovom nábreží v Bratislave otvoria novú mestskú pláž Tyršák

Tyršovo nábrežie v Bratislave privíta toto leto úplne novú mestskú pláž. Letný oddychový priestor sa otvorí pre všetkých obyvateľov a návštevníkov mesta. Nová pláž vznikla na doteraz nevyužívanom priestranstve medzi divadlom Aréna a Starým mostom.

Hodina deťom podporí 12 projektov pre deti v ohrození Hodina deťom podporí 12 projektov pre deti v ohrození

Hodina deťom podporí 12 projektov pre deti v ohrození. Prerozdelí medzi ne viac ako 100.000 eur, ktoré sa vyzbierali počas 21. ročníka verejnej zbierky Hodina deťom. Celkovo sa zo zbierky prerozdelilo 123.270,35 eura.

Vrútky: Pamiatku učiteľa Jaroslava Budza si uctili stovky ľudí Vrútky: Pamiatku učiteľa Jaroslava Budza si uctili stovky ľudí

Tragická smrť učiteľa Spojenej školy vo Vrútkach Jaroslava Budza otriasla stovkami ľudí, ktorí mu vo štvrtok večer prišli zapáliť sviečku k budove školy.

OTESTUJTE SA: Poznáte texty slovenských letných hitov? Kto ich spieva? OTESTUJTE SA: Poznáte texty slovenských letných hitov? Kto ich spieva?

Spoznáte známu pesničku a interpreta podľa krátkej ukážky z textu? Otestujte sa v našom letnom kvíze.

Môžete hlasovať za strom roka. O titul sa uchádza 12 finalistov Môžete hlasovať za strom roka. O titul sa uchádza 12 finalistov

Jednotlivci, mestá, obce, školy, firmy alebo organizácie mohli svoj obľúbený strom do ankety prihlásiť do polovice mája, v júni vybrala odborná komisia z 23 prihlásených 12 finalistov.

OTESTUJTE SA: Niektoré nárečové slová vás zaskočia. Poznáte ich? OTESTUJTE SA: Niektoré nárečové slová vás zaskočia. Poznáte ich?

Poznáte nárečové slová, ktoré sa používajú na Slovensku? Otestujte sa v kvíze.

Pri rieke Morava začali ekologicky likvidovať komáre Pri rieke Morava začali ekologicky likvidovať komáre

Bratislavský samosprávny kraj začal s ekologickým bojom proti komárom. Biologický prípravok aplikuje po celej dĺžke hrádze pri rieke Morava.

PRIESKUM: 15-roční majú skúsenosť s tabakom, alkoholom i marihuanou PRIESKUM: 15-roční majú skúsenosť s tabakom, alkoholom i marihuanou

S fajčením má skúsenosť 40 percent 15-ročných chlapcov a 39 percent dievčat zo Slovenska. S alkoholom má v rovnakom veku skúsenosť 59 percent opýtaných.

NO Človek v ohrození pripravila detskú príručku kritického myslenia NO Človek v ohrození pripravila detskú príručku kritického myslenia

Príručka vznikla v spolupráci so štyrmi učiteľkami. Tie učivo slovenčiny prepojili s témami migrácie, klimatických zmien, rodovej rovnosti, globalizácie či chudoby.

Otcov na materskej je čoraz viac. Vlani ich bolo 17 tisíc Otcov na materskej je čoraz viac. Vlani ich bolo 17 tisíc

Legislatíva otcom umožňuje čerpať materské dávky až 28 týždňov, najdlhšie však do dovŕšenia troch rokov veku dieťaťa. Otec na rodičovskej dovolenke už nie je rarita.

Výstava Armáda v povstaní dokumentuje SNP unikátnymi fotografiami Výstava Armáda v povstaní dokumentuje SNP unikátnymi fotografiami

Armáda v povstaní - Slovenské národné povstanie 1944 je názov výstavného projektu, ktorý v stredu slávnostne otvorili v sídelnej budove Slovenského národného múzea (SNM) v Bratislave.

Letnú dovolenku plánuje viac Slovákov ako pred koronou Letnú dovolenku plánuje viac Slovákov ako pred koronou

Letnú dovolenku mimo svojho domova plánuje stráviť až 62 % z nich. Je to nárast o približne desatinu oproti situácii z februára 2020, konštatuje prieskum. Väčšina z nich ju chce stráviť na Slovensku.

Recyklujeme 39 percent odpadu. Stále je to málo. Recyklujeme 39 percent odpadu. Stále je to málo.

Miera recyklácie komunálnych odpadov stúpla v roku 2019 na necelých 39 percent. Najvyšší nárast zaznamenal biologicky rozložiteľný odpad.