Život

Pre otvárací koncert festivalu Starmus budú obmedzenia na Moste SNP

"Štátna polícia bude zároveň dohliadať na ochranu verejného poriadku, na bezpečnosť i plynulosť cestnej premávky. Spolupracovať bude aj s mestskou políciou."

TASR, 11. mája 2024 10:46
Na snímke pohľad na Most SNP v Bratislave. Foto: TASR - Dano Veselský
Bratislava 11. mája (TASR) -
Otvárací koncert medzinárodného festivalu vedy, hudby a umenia Starmus v Bratislave, ktorý bude v nedeľu (12. 5.) v areáli výstaviska Incheba v Petržalke, si vyžiada počas víkendu dopravné obmedzenia na Moste SNP a jeho okolí. Počas oboch dní bude večer most obojsmerne uzatvorený pre autá, prejazdný bude len pre MHD. V nedeľu bude zároveň uzatvorená aj Viedenská cesta a cyklochodník popri výstavisku. Upozorňuje na to polícia i hlavné mesto na sociálnej sieti.

"Bol spracovaný plán organizácie dopravy v okolí výstaviska a Mosta SNP, preto žiadame vodičov, aby rešpektovali dočasné dopravné značenie ako aj pokyny policajtov," odkazuje polícia.

Vodičom zároveň pripomína, že na Einsteinovej ulici nie je dovolené zastavenie vozidiel. Zabúdať by tiež nemali na to, že možné nebude ani parkovanie áut v priestoroch výstaviska, odporúča preto využívať verejne dostupné parkovacie plochy na území Petržalky. Vodiči, ktorých cieľom nebude dané podujatie, by mali na prejazd využiť alternatívne trasy.

Dostupné budú niektoré cyklotrasy a lávky pre peších, od Starého Mesta či z nákupného centra na Einsteinovej ulici.

Štátna polícia bude zároveň dohliadať na ochranu verejného poriadku, na bezpečnosť i plynulosť cestnej premávky. Spolupracovať bude aj s mestskou políciou.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) posilní pred nedeľným podujatím vybrané linky MHD. Odporúča využiť zastávky Einsteinova (autobusy 80, 88), Pri sade (autobusy 83, 91, 93), OC Einsteinova (autobusy 50), Most SNP (električky 4, autobusy 29, 37, 70) a Sad Janka Kráľa (električky 3). Po skončení podujatie bude MHD posilnená vybranými dennými i nočnými linkami. Bližšie informácie sú zverejnené na webe mestského dopravcu.

Festival Starmus sa bude konať v Bratislave od 12. do 17. mája. V nedeľu večer ho otvorí koncert Bridge from the Future. Počas neho vystúpia spolu francúzsky hudobník a skladateľ Jean-Michel Jarre a gitarista skupiny Queen Brian May na Incheba Expo Open Air. Vstup je voľný.

V rámci hlavného programu festivalu vystúpi napríklad antropologička Jane Goodallová, fyzik Kip Thorne či astronaut Chris Hadfield. Okrem hlavného programu je počas festivalu pripravený aj sprievodný program v tzv. Starmus campe na Hlavnom námestí. Záujemcov tam čakajú bezplatné diskusie a koncerty domácich i zahraničných hudobníkov.

Komentáre