Život

Na autobusovej stanici v Bratislave zriadili infopoint pre utečencov

"Ukrajinci informačné centrum nájdu na -1. podlaží, v priestoroch budúceho lounge a je prístupné dvoma vchodmi, jedným priamo z výstupísk a druhým z priestorov vnútorného foyer stanice. "

TASR, 1. marca 2022 13:06
Na snímke dievča zabalené v deke po príchode na Slovensko z Ukrajiny na slovenskej strane hraničného priechodu pre peších v obci Veľké Slemence, okres Michalovce v utorok 1. marca 2022. Foto: TASR - Roman Hanc

Na autobusovej stanici na bratislavských Mlynských nivách zriadili od utorka infopoint pre utečencov z vojnou zasiahnutej Ukrajiny. Pre TASR to potvrdil hovorca prevádzkovateľa stanice, spoločnosti Slovak Lines, Štefan Bako.

"Infopoint poskytuje prichádzajúcim Ukrajincom všetky potrebné informácie, vrátane možností ubytovania či transferu. Snahou je, aby bol neustále dostupný aj personál komunikujúci v ukrajinskom jazyku," priblížil Bako.

Ukrajinci informačné centrum nájdu na -1. podlaží, v priestoroch budúceho lounge a je prístupné dvoma vchodmi, jedným priamo z výstupísk a druhým z priestorov vnútorného foyer stanice. Otvorené bude každý deň od 9.00 do 15.00 h.

Komentáre