Život

Len pár hlasov chýbalo a Celeste Buckingham by bola Zlatou Slávicou

"Na mladú speváčku už čakajú ďalšie nominácie - OTO 2012 na Slovensku a Žebřík 2012 v Čechách."

Webmagazin.sk, 7. februára 2013 14:00
Celeste Buckingham Foto: SLAVICA s.r.o./Peter Frolo
Dve premenené nominácie na ocenenie Slávik 2012 si v týchto chvíľach speváčka Celeste Buckingham odnáša do amerického Nashville. Práve odtiaľ priletela len na krátke tri dni na Slovensko, aby sa osobne poďakovala fanúšikom za ich hlasy v najprestížnejšej speváckej ankete, a aby predviedla spolu s kolegom Majkom Spiritom svoj minuloročný hit Run Run Run i aktuálny singel Never Be You v úplne novom netradičnom šate.

Nominovaná na ďalšie dve ceny


Miláčik slovenského publika sa už teraz teší na marec, kedy do Európy priletí opäť. Vďaka diváckemu hlasovaniu je totiž nominovaná na ďalšie prestížne ceny: OTO 2012 na Slovensku a Žebřík 2012 v Českej republike.

Celeste Buckingham Foto: SLAVICA s.r.o./Peter Frolo
Vydanie úspešnej debutovej dosky Don´t Look Back a rok tvrdej driny v štúdiu priniesli 17-ročnej Celeste Buckingham ovocie v podobe dvoch premenených nominácii na Slávika 2012, v kategóriách Speváčka roka a Objav roka. Ako Speváčka roka sa nadaná autorka a interpretka, momentálne žijúca i pracujúca v USA, umiestnila na druhej priečke.

Od úplného víťazstva ju delilo pár bodov


Pár hodín po prenose organizátori zverejnili presné množstvo bodov, ktoré nominovaní umelci získali. Podľa výsledkov Celeste Buckingham delilo od zlatej sošky iba tesných 83 bodov. Podľa systému sms hlasovania a online dotazníkov, v ktorých jednotlivé hlasy mali hodnotu od jedného do troch bodov, teda Celeste chýbalo k prvej priečke maximálne 83 hlasov.

So striebornou soškou je však mladá speváčka nadmieru spokojná a fanúšikom za ňu posiela jedno veľké ĎAKUJEM: „Veľké ĎAKUJEM za všetko! Za vašu podporu, za vaše hlasy, za to, že ste, a že ste takí skvelí!“
Celeste Buckingham Foto: SLAVICA s.r.o./Peter Frolo

OTO 2012 v kategórii Speváčka roka


Ďalšiu príležitosť zabodovať u svojich priaznivcov bude mať speváčka už o mesiac, 16. marca, počas vyhlásenia výsledkov prestížnej ankety OTO 2012, v ktorej je opäť nominovaná v kategórii Speváčka roka. Ešte deň predtým, 15. marca sa však ukáže, ako je na tom s priazňou svojich českých fanúšikov. Rovnako ako doma na Slovensku, aj u našich západných susedov totiž po prvom kole hlasovania postúpila do hlavných nominácií na Speváčku roka, tentokrát v prestížnej ankete hudobného internetového portálu www.ireport.cz, Žebřík 2012. Vyhlásenia výsledkov sa zúčastní so svojou kapelou, s ktorou vystúpi počas programu.

Výsledky Slávik 2012 – kategória Speváčka:


Zlatá slávica Tina 6526 bodov
Strieborná slávica Celeste Buckingham 6444 bodov
Bronzová slávica Zuzana Smatanová 5383 bodov

Komentáre