Hudba a film

Veľkonočný pondelok v Košiciach spestria koncerty pod balkónmi

"V lokalite na ulici Petzvalova a v parku na ulici Humenská vystúpi popová formácia Peter Bič Project so špeciálnym hosťom Štefanom Štecom."

TASR/Webmagazin.sk, 5. apríla 2021 9:39
Na archívnej snímke Viktória Vargová a Peter Bič, ktorí tvoria formáciu Peter Bič Project. Foto: TASR Pavol Zachar

Veľkonočnú atmosféru v najväčšej košickej mestskej časti Západ spestria v pondelok (5. 4.) koncerty pod balkónmi. V lokalite na ulici Petzvalova a v parku na ulici Humenská vystúpi popová formácia Peter Bič Project so špeciálnym hosťom, spevákom rusínskych ľudových piesní Štefanom Štecom.

"Koncert je určený pre obyvateľov okolitých bytových domov - publikum sú ľudia v oknách či na balkónoch. Preto prosíme v prípade okoloidúcich, aby dodržiavali všetky dobre známe zásady, mali nasadené respirátory, dodržiavali patričné rozstupy a nezhlukovali sa na jednom mieste," informovala mestská časť. V prípade nepriaznivého počasia budú koncerty presunuté na iný termín.

Prvý koncert na Petzvalovej začne o 15.00 h a druhý na Humenskej o 17.00 h. Ide o štvrtú sériu koncertov so známymi umelcami, ktorí pre pandémiu vystúpia priamo pod oknami a balkónmi vybraných medziblokových priestorov a potešia tak ľudí priamo v ich príbytkoch.

Miesta koncertov vyberali ľudia hlasovaním na sociálnej sieti do 1. apríla. V hre bolo sedem lokalít, do hlasovania sa zapojilo takmer 1200 fanúšikov.

Komentáre