Hudba a film

Adam Ďurica vydal ďalší nový singel - Medzi nami

"Po skladbe Pravdupovediac aj novinka Medzi nami potvrdzuje nové hudobné smerovanie Adama Ďuricu."

TASR/Webmagazin.sk, 22. marca 2021 12:32
Na archívnej snímke spevák Adam Ďurica Foto: Braňo Šimončík

Aj spevák Adam Ďurica sa v období pandémie, ktoré trvá už rok, ponoril viac do seba a prichádza s ďalšou silnou a hĺbavou skladbou. Postupne zbiera materiál na nový album, ktorý by mal odrážať jeho nové hudobné smerovanie, ktoré prirodzene vyplýva z toho, ako dozrieva a vyvíja sa.
„Pre mňa to, že mením hudobné smerovanie je úplne prirodzené. Ja sa mením, vyvíjam sa ako človek, už nie som ten istý Adam, ktorý písal Mandolínu a pesničky z tohto obdobia. Už ma to ťahá k niečomu inému - novému. Veci okolo mňa sa menia, doba sa zmenila a to všetko mení moje vnímanie a to všetko sa odráža na mojej hudbe. Momentálne ma baví hľadať nové spôsoby vyjadrenia. Vždy ma bavilo hľadať nový zvuk a ten som definitívne našiel v posledných skladbách s Lacom Rychtárikom ako mojím aktuálnym producentom“ hovorí Adam. Okrem Adama Ďuricu, Laca Rychtárika je za novinkou aj krásny text Adriany Pusztovej.

„Skladba vznikla tak, že som dostal krásne texty od Adriany Pusztovej a z nich ma najviac oslovil tento. Má silnú atmosféru a tá ma hneď stiahla do seba. Význam textu som umocnil hudbou, ktorá dokopy s textom vytvára až filmovú atmosféru“ približuje jej vznik Adam.

„Myslím, že všetci sme ovplyvnení súčasnou situáciou, ja osobne som sa viac ponoril do hĺbky a viac som prišiel k podstate toho čo chcem robiť. Koncertovanie aj kontakt s fanúšikmi mi samozrejme veľmi chýbajú a neviem sa dočkať kedy im svoje nové veci odprezentujem naživo. Nové songy stále pribúdajú takže čoskoro túto kapitolu uzavriem do albumu.“ uzatvára Adam Ďurica

Skladba Medzi nami dostala aj vizuálnu podobu, krásne lyric video, z dielne Jakuba Mahdala a Jakobyfilms.

Komentáre