Hudba a film

Lukáš Kolja Kolivoška a Zuzana Mikulcová predstavili novú skladbu

"Skladba Nič nestalo sa je dôkazom toho, že je možné spojiť hudobníkov z rôznych kapiel a nahrať dobrú skladbu, aj keď je každý z nich na inom mieste."

TASR/Webmagazin.sk, 18. marca 2021 11:33
Záber z videoklipu k skladbe Nič nestalo sa. Foto: Archív Lukáš Kolja Kolivoška

Hudobník Lukáš 'Kolja' Kolivoška a Zuzana Mikulcová prichádzajú s novou skladbou Nič nestalo sa. Hudbu zložili Lukáš 'Kolja' Kolivoška a Miroslava Roguľová, text napísal Vlado Krausz.

„Táto skladba je dôkazom toho, že je možné spojiť hudobníkov z rôznych kapiel a nahrať dobrú skladbu, aj keď je každý z nich na inom mieste. Vždy totiž platí, že hudba spája. Cez túto pandémiu to platí dvakrát a veľmi si vážim, že sa počas minulého roka moji hudobní kamaráti rozhodli nahrávať so mnou na rôznych miestach Slovenska,“ povedal o novej skladbe Kolia a dodal: „Pesnička pôvodne vznikla asi pred pätnástimi rokmi v skúšobni v Prešove. S anglickým textom ju spievala spoluautorka hudby Miroslava Roguľová, ktorá teraz pôsobí ako fotografka vo Francúzsku. Tam dostala ochorenie COVID-19 a po jeho prekonaní stratila silu v hlasivkách a skladbu už teraz nemohla naspievať. Dúfam, že sa čoskoro celkom uzdraví.“Minulý rok sa Kolia vrátil k staršej demonahrávke a rozhodol sa ju dokončiť a nahrať s novým slovenským textom, ktorý napísal známy a uznávaný textár Vlado Krausz. Na jej naspievanie oslovil speváčku Zuzanu Mikulcovú.

„Mal som v hlave presnú predstavu o tom, ako má vyzerať spev, aká farba hlasu tam bude sedieť. Oslovil som Zuzanu a som veľmi rád, že súhlasila, pretože svojim spevom do tej mojej predstavy zapadla úplne dokonale,“ povedal o vzniku spolupráce hudobník.

Nahrávalo sa v rôznych štúdiách v Prešove, Košiciach, Bernolákove aj Bratislave a postupne sa na výslednej podobe podieľalo takmer dvadsať hudobníkov, zvukových majstrov a producentov z rôznych hudobných žánrov, od basgitaristu Tomáša Durkáča zo skupiny Heľenine oči až po Michala Fedora, bubeníka Petra Lipu.
Speváčka Zuzana Mikulcová počas nakrúcania videoklipu k piesni Whisper. Foto: Dominik Janovský

Klip ku skladbe Nič nestalo sa nakrúcal známy prešovský filmár Jaro 'Jaris' Vaľko so Sandrou Urbančíkovou v zimnej atmosfére Jasnej v Nizkych Tatrách.


Komentáre