Hudba a film

Veľké malé klamstvá: Nicole Kidman a Reese Witherspoon spolu v seriáli

"Herečky Nicole Kidman a Reese Witherspoon si zahrajú v televíznom seriáli, ktorý nakrútia podľa knihy Liane Moriartyovej Veľké malé klamstvá. "

TASR, 20. augusta 2015 8:00
Nicole Kidman a Reese Witherspoon Foto: TASR/AP
Herečky Nicole Kidman a Reese Witherspoon si zahrajú v televíznom seriáli HBO, ktorý nakrútia podľa knihy Liane Moriartyovej Veľké malé klamstvá. Román austrálskej spisovateľky prináša na slovenský knižný trh vydavateľstvo Ikar. "Je zaujímavou výpoveďou o exmanželoch a druhých manželkách, o matkách a dcérach, škandáloch na školských dvoroch a nebezpečných malých klamstvách, ktoré si hovoríme, aby sme prežili," TASR informovala Mária Lešková, PR manažérka vydavateľstva.

Na malebnom Pirriweeskom polostrove sídli iba jedna základná škola a tá musí prijať deti z rôznych spoločenských vrstiev. Bohaté, panovačné mamičky sa tak stretávajú s chudobnejšími, nenápadnými ženami. Jednou z nich je aj slobodná matka Jane, ktorá má čo robiť, aby vyžila. Na polostrov sa prisťahovala len nedávno, a hoci sa škola ani poriadne nezačala, už sa dostala do problémov. Janinho syna Ziggyho obvinia z napadnutia spolužiačky.

Matka synovi verí, že čin nespáchal, ale má pochybnosti. Pomocnú ruku jej podávajú dve nové priateľky. Jednou z nich je bohatá kráska Celeste, druhou Madeliade, čerstvá štyridsiatnička, s ktorou sa neradno zahrávať. Čitateľ sa postupne dozvedá, že každá rodina má svoje tajomstvá a šikanovanie sa nedeje iba v škole, ale aj doma. Autorka len pomaličky odhaľuje osudy hrdiniek, ktorým ani zďaleka nie je čo závidieť.

Román Veľké malé klamstva vychádza na 440 stranách. Z anglického originálu Big Little Lies (Macmillan, Sydney 2014) preložila Tamara Chovanová.

Liane Moriartyová je autorkou niekoľkých románov a série kníh pre deti, ktoré vydala pod pseudonymom Nicola Berryová. Kariéru odštartovala ako marketingová manažérka. I keď sa písaniu venovala odmalička, prvé dielo jej vyšlo až oveľa neskôr. Z jej románu Manželovo tajomstvo (Ikar 2014) sa predali vo svete vyše dva milióny výtlačkov. Kniha zaujala televíziu CBS, ktorá zakúpila práva a chce podľa nej nakrútiť film. V Ikare od autorky ďalej vyšli knihy Prečo sme sa vlastne rozišli? (2014) a Zaľúbená hypnotizérka (2015).

ODPORÚČAME AJ:
Skupina Iron Maiden zverejnila ukážku z albumu The Book Of Souls
Slávu by som nezvládla, zošalela by som, tvrdila Amy
Kino novinky týždňa: Môžete sa tešiť na Fantastickú štvorku
Päť dôvodov, prečo sú Mimoni takí populárni

Komentáre