Hudba a film

Tublatanka oslávi 40 rokov na scéne šnúrou Dobrí priatelia Tour

"Tublatanka aktuálne finalizuje nový album, ktorý naživo predstaví práve na výročnom 40 rockov Dobrí priatelia tour. "

TASR, 31. januára 2023 11:06
Aktuálnu zostavu Tublatanky tvoria Peter Schlosser, Martin Ďurinda a Juraj Topor. Foto: Archív Tublatanka

Rockovú kapelu Tublatanka milujú generácie fanúšikov a ich megahity Dnes, Pravda víťazí, Skúsime to cez vesmír či Šlabikár si spievajú mladí aj starší. Maťo Ďurinda, Juraj Topor a Peter Schlosser aktuálne finalizujú nový album a vyrážajú na výročné turné po celom Slovensku. 40 rockov Dobrí priatelia tour zahŕňa 12 koncertov a mestá Levice, Banská Bystrica, Dolný Kubín, Topoľčany, Pezinok, Košice, Prešov, Bardejov, Púchov, Bratislava, Trnava, Martin. Štartujeme už 16. marca v Leviciach!

Tublatanka patrí k najúspešnejším skupinám na Slovensku aj v Čechách. Na scéne je už neuveriteľných 40 rokov a za ten čas si získala srdcia fanúšikov doma aj v zahraničí. Na konte má úspešné vystúpenia v Írskom Dubline, v Londýne, v Austine v Texase, v Chicagu či v New Yorku. Pri príležitosti 40-teho výročia na scéne vyráža na turné po celom Slovensku.

„Veľmi sa tešíme na fanúšikov na výročných koncertoch k 40-tim rokom vzniku Tublatanky. Mnohí z nich pri nás stoja od vzniku skupiny, fandia nám toto dlhé obdobie a my si to vážime. Mnohí fanúšikovia pribudli až neskôr, keď sa dostali k našej hudbe alebo navštívili koncert. Najmladšími fanúšikmi sú dnes deti našich starých verných fanúšikov. Začínam si uvedomovať, že sme viacgeneračná skupina a to ma teší,“
prezradil líder Tublatanky Maťo Ďurinda.

Tublatanka aktuálne finalizuje nový album, ktorý naživo predstaví práve na výročnom 40 rockov Dobrí priatelia tour. Maťo Ďurinda, Juraj Topor a Peter Schlosser sa tešia, ako fanúšikom odpália dvojhodinový rockový náklad a vyše 20 piesní.

„Čaká nás dvanásť koncertov s veľkou zvukovou a svetelnou aparatúrou po slovenských mestách. Zahráme tie najlepšie piesne. Nemôžeme vynechať rockové odpaľovačky Pravda víťazí, Skúsime to cez vesmír, Žeravé znamenie osudu, Vo veľkej škole dní, ale zahráme aj Šlabikár štyri zo série piesní Šlabikárov, ktoré máme na každom albume a symbolizujú náš vývoj. Nebudú chýbať naše rockové balady Matka a Láska drž ma nad hladinou. Odznie aj protivojnový protestsong Svet v ohrození a ďalšie naše známe skladby,“ pozýva Maťo Ďurinda.

40 rockov Dobrí priatelia tour 2023
16.3. Levice - Športová hala Levice
1.4. Banská Bystrica – Hala SZU
14.4. Dolný Kubín – DK Dolný Kubín
21.4. Topoľčany – DK Topoľčany
22.4. Pezinok – DK Pezinok
28.4. Košice – Spoločenský pavilón
29.4. Prešov – PKO Čierny orol
12.5. Bardejov – Športová hala Bardejov
19.5. Púchov – Hádzanárska športová hala Púchov
25.5. Bratislava - Majestic Music Club
2.6. Trnava – Amfiteáter Trnava
3.6. Martin – Amfiteáter Martin


Komentáre