Hudba a film

SND zrušilo premiéru nového titulu Kým prídu Stouni...

"Riaditeľka Činohry SND Miriam Kičiňová potvrdila, že v najbližších týždňoch SND čakajú zmeny a rušenie predstavení zo zdravotných indispozícií."

TASR, 21. januára 2022 13:32
Na snímke Slovenské národné divadlo v Bratislave, foto z archívu. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Stouni v nasledujúcich dňoch do Slovenského národného divadla neprídu, SND zrušilo piatkovú predpremiéru i premiéry (22., 23. 1.) nového titulu Kým prídu Stouni. Pre zdravotnú indispozíciu jedného z účinkujúcich ruší aj predstavenie naplánované na 25. januára. TASR o tom informovala Izabela Pažítková, tlačová tajomníčka SND.

"Je nám to nesmierne ľúto. Zrušiť predstavenie deň pred premiérou je nočná mora každého divadelníka. Je za nami obrovské množstvo práce, všetko bolo pripravené, ale bohužiaľ, v tejto situácii musíme Stounov odložiť. Zdravie našich zamestnancov aj našich divákov je na prvom mieste," uviedol generálny riaditeľ SND Matej Drlička.
Vizuál chystanej novej inscenácie činohry SND Kým prídu stouni... Foto: FB Činohra SND

Riaditeľka Činohry SND Miriam Kičiňová potvrdila, že v najbližších týždňoch SND čakajú zmeny a rušenie predstavení zo zdravotných indispozícií. "Verím, že zmeny budete s porozumením akceptovať, lebo zdravie je to najdôležitejšie a že spoločne trpezlivo prekonáme toto obdobie," dodala Kičiňová.

Predstavenia inscenácie Kým prídu Stouni..., od piatka do nedele 23. januára ruší SND bez náhrady. O zmenách predstavení v priebehu nasledujúceho týždňa bude informovať.

Komentáre