Hudba a film

SND venuje svoje predstavenia zdravotníkom, učiteľom a vedcom

"Osobné pozvania posiela generálny riaditeľ SND na online predstavenia činohry."

TASR, 12. februára 2021 16:55
Na archívnej snímke Slovenské národné divadlo v Bratislave. Foto: TASR - Jaroslav Novák
Bratislava 12. februára (TASR) - Slovenské národné divadlo (SND) sa rozhodlo venovať svoje online predstavenia zdravotníkom, učiteľom a vedcom. "Veríme, že kultúra má transformačnú silu a prináša obrodu, ktorá je práve teraz veľmi potrebná. Dovolili sme si preto osloviť tých, na ktorých pleciach v súčasnosti leží najväčšia záťaž," uvádza v liste divákom Matej Drlička, generálny riaditeľ SND, ktoré v týchto dňoch formou osobného listu distribuuje pozvánky jednotlivým zdravotníkom, učiteľom a vedcom: "Chceli sme im prejaviť úctu a vďaku pozvaním na naše predstavenia a sprostredkovať im tak kúsok nášho sveta."

Drlička ďalej píše, že záštitu nad touto aktivitou pre tých, ktorí sú v prvej línii a starajú sa o naše zdravie a vzdelanie, prebrala ministerka kultúry SR Natália Milanová (OĽANO), podporu a pomoc poskytli aj štátni tajomníci z rezortov zdravotníctva a školstva, vedy, výskumu a športu.

Osobné pozvania posiela generálny riaditeľ SND na online predstavenia činohry. V nedeľu 14. februára pozýva učiteľov na predstavenie Sissi – úteky Alžbety Rakúskej, vedci sú pozvaní 19. februára na inscenáciu Mercedes Benz a 27. februára zdravotníci na online prenos predstavenia Bál.

Komentáre