Hudba a film

Premiérou Hamleta sa začali Letné shakespearovské slávnosti

"Festival bude pokračovať ďalšími slovenskými inscenáciami, a to Dvaja páni z Verony a Komédia omylov. Pozvaná je tiež minulý rok vypredaná Zimní pohádka. "

TASR, 6. júla 2022 13:18
Titulnej rolu v novej inscenácii Hamlet hrá Ľuboš Kostelný. Foto: Robert Tappert, FB LSS

Na nádvorí Bratislavského hradu by sa mali v utorok večer začať Letné shakespearovské slávnosti 2022. v poradí 22. sezónu festivalu má odštartovať premiéra divadelnej hry Hamlet.

"Všetkým divákom pripomíname – predstavenia vopred nikdy nerušíme. Ak je to len trochu možné, snažíme sa hrať. Myslite na teplé oblečenie a aj pršiplášť sa môže hodiť. Dáždniky v sedení povolené nie sú," pripomínajú organizátori na sociálnej sieti.
Česká herečka Tereza Kostková a Marek Majeský v predstavení Hamlet na nádvorí Bratislavského hradu. Foto: Robert Tappert, FB LSS

Okrem Hamleta by mala byť počas leta uvedená aj minuloročná premiéra pražských kolegov - komédia Bouře. Festival bude pokračovať ďalšími slovenskými inscenáciami, a to Dvaja páni z Verony a Komédia omylov. Pozvaná je tiež minulý rok vypredaná Zimní pohádka.

Letné shakespearovské slávnosti oživia Bratislavu nielen večernými predstaveniami, ale prinesú svoj projekt Shakespeare s deťmi aj do priestorov nákupného centra na Pribinovej ulici, na námestie za sochou M. R. Štefánika, do Sadu Janka Kráľa – scéna Othello, a do dekorácií inscenácií na Bratislavskom hrade.Komentáre