Hudba a film

Hudba: Hex má nový singel. Hosťuje v ňom Tamara Kramárová

"Skupina Hex predstavuje novú skladbu s názvom Mesto stratilo dych. Hudbu aj text zložil gitarista kapely Martin Fefe Žúži. Hexáci ju nahrávali v bratislavskom štúdiu LVGNC, na nahrávke spolupracoval ako producent Tomáš Lobb."

TASR/Webmagazin.sk, 10. júna 2020 15:00
Foto: Lukáš Kimlička


„Pesničku som zložil asi pred dvoma mesiacmi, v čase najhustejšej karantény. Nechcel som na zložitú dobu reflektovať banálnym spôsobom, v štýle rúšok, výziev na sedenie doma a podobne. Pokúsil som sa napísať nadčasový text odrážajúci dobu, ktorý ostane aktuálny aj keď pandémia pominie. Pri tvorbe skladby som často myslel na Ďuďa, že na to niekde dohliada a posiela nápady. Nová pieseň je typický Hex, má pečať, ktorú sme do nej otlačili všetci v kapele a dokonca aj on,“ uviedol k procesu tvorby Martin Žúži.

Bez popisu Foto: Hex


Spolu s Petrom Šarkanom Novákom si v novom songu zaspievala dcéra herca Maroša Kramára Tamara, ktorú chalani objavili na sociálnej sieti. Tamara má 20 rokov a študuje v zahraničí. „Boli sme v štúdiu, ja som mal akurát voľno a na Facebooku mi vyskočilo, že má Maroš Kramár narodeniny. Keď som mu písal blahoželanie, vybehlo na mňa prianie jeho dcéry, ktorá mu poslala pesničku. Pustil som si ju a neveril som, že máme na Slovensku takto talentované dievča. Hneď som ukázal video chalanom s tým, že by mohla prísť skúsiť do novej pesničky naspievať vokály. Tamara prišla a naspievala nielen vokály, ale aj hlavný spev. Má v sebe niečo, čo som ešte u našich speváčok nepočul a tým nás zaujala,“ priblížil Tomáš Yxo Dohňanský.

„S chalanmi sme si počas karantény veľmi chýbali, nemohli sme skúšať, stretávať sa a ani vyraziť na turné, na ktoré sme sa veľmi tešili. A zrazu Fefe prišiel s pesničkou, ktorá nás veľmi potešila. Samotné nahrávanie bol veľmi príjemný proces a Tamara sa ukázala ako výborný ťah. Je ako nové korenie, originálne a fresh,“ konštatuje Peter Šarkan Novák.K novej skladbe vznikol emotívny videoklip. Réžiu aj kameru má na konte dlhoročný spolupracovník kapely Braňo Špaček. „Myslíme si, že sa nášmu kamarátovi Braňovi podarilo presne zachytiť atmosféru našich životov v odlúčení počas posledných mesiacov. Klip sme chceli nakrútiť čo najcivilnejšie. Braňo to zvládol na sto percent,“ doplnil Yxo.
Peter Sharkan Novák v štúdiu počas nahrávania nového singla Mesto stratilo dych. Foto: Tibor „Tybyke“ Szabados

Tamara Kramárová naspievala so skupinou Hex ich nový singel Mesto stratilo dych. Foto: Tibor „Tybyke“ Szabados

Martin "Fefe" Žúži je autorom textu aj hudby nového singlu Mesto stratilo dych. Foto: Tibor „Tybyke“ Szabados

Tomáš "Yxo" Dohňanský počas skúšky. Foto: Tibor „Tybyke“ Szabados

Komentáre