Hudba a film

Cesta za živou vodou

"Fantasy rozprávka Cesta za živou vodou voľne nadväzuje na predchádzajúci film Cesta za kráľom Trollov."

WEBMAGAZIN.sk-OTS, 24. januára 2020 8:20
CESTA ZA ŽIVOU VODOU/ ASKELADDEN - I SORIA MORIA SLOTT / THE ASH LAD 2 / Foto: CinemArt
Fantasy rozprávka Cesta za živou vodou voľne nadväzuje na predchádzajúci film Cesta za kráľom Trollov, v ktorom sme prvýkrát stretli dobrosrdečného Espena, jeho dvoch bratov, krásnu a odvážnu princeznú Kristin. Statočného Espena teraz čaká ešte väčšie dobrodružstvo. Vydáva sa totiž hľadať živú vodu, aby zachránil svojich bratov aj Kristíniných kráľovských rodičov.
CESTA ZA ŽIVOU VODOU/ ASKELADDEN - I SORIA MORIA SLOTT / THE ASH LAD 2 / Foto: CinemArt

Espenove nové dobrodružstvo začína trošku nešťastne. Kristínini rodičia, kráľ Erik a kráľovná Viktória, sú otrávení a z tohto hrozného činu sú falošne obvinení obaja Espenovi bratia. Obaja nešťastníci sú ihneď uvrhnutí do väzenia a čakajú na popravu. To by ale nebol Espen, aby nenašiel spôsob, ako zložitú situáciu vyriešiť! Presvedčí princeznú Kristin, aby sa s ním vydala hľadať bájny zámok Soria Moria, ktorý je vraj celý postavený z rýdzeho zlata. Tu sa podľa dávnych povestí ukrýva prameň zázračnej živej vody a s jej pomocou chce Erik zachrániť život kráľa, kráľovnej aj svojich bratov.
CESTA ZA ŽIVOU VODOU/ ASKELADDEN - I SORIA MORIA SLOTT / THE ASH LAD 2 / Foto: CinemArt

Ale existuje vôbec taký zámok? Nie je to len fikcia? A je v ňom naozaj živá voda? Espen musí konať rýchlo, v pätách je mu totiž banda zlých Dánov, ktorí nenávidia ich kráľovstvo viac než čokoľvek iné a chcú Espena a Kristin za každú cenu zastaviť. Pokiaľ Espen a Kristin nebudú úspešní, bude to znamenať koniec nielen pre bratov, kráľovstvo, ale možno aj pre celý svet!

Nórsky film uvidíte v našich kinách od 30.Januára.


CESTA ZA ŽIVOU VODOU
/ ASKELADDEN - I SORIA MORIA SLOTT / THE ASH LAD 2 /

PREMIÉRA: 30. 1. 2020
RÉŽIA: Mikkel Brænne Sandemose
SCENÁR: Aleksander Kirkwood Brown
KAMERA: Trond Tønder
HUDBA: Ginge Anvik
HRAJÚ: Vebjørn Enger, Eili Harboe, Mads Sjøgård Pettersen, Elias Holmen Sørensen, Thorbjørn Harr V českém znění: Zdeněk Piškula, Ivana Korolová, Matouš Ruml, Veronika Gajerová, Ondřej Brousek, David Novotný, Martin Písařík
ŽÁNER: fantasy rozprávka
STOPÁŽ: 99 minút
JAZYKOVÁ VERZIA: český dabing
PRÍSTUPNOSŤ: nevhodné pre vekovú kategóriu maloletých do 12 rokov

Komentáre