Cestovanie

Turisti, vyhnite sa Veľkej Svišťovke, červený chodník je poškodený

"V oblasti, kde sa nachádzajú reťaze, v piatok popoludní zasahovali aj horskí záchranári."

TASR, 24. júla 2022 9:36
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Milan Kapusta

Správa Tatranského národného parku (TANAP) žiada turistov, aby sa vyhli Veľkej Svišťovke a zbytočne neriskovali. Červeno značený turistický chodník medzi Skalnatým a Zeleným plesom vo Vysokých Tatrách totiž počas piatkovej (22. 7.) intenzívnej búrky poškodila voda. TASR o tom zo Správy TANAP informovala Martina Petránová.

Keďže je časť trasy stále zaplavená, podľa jej slov sa nedá posúdiť, v akom stave sa turistický chodník momentálne nachádza. "Aj preto prosíme návštevníkov, aby zbytočne neriskovali a tomuto úseku Tatranskej magistrály sa v najbližších dňoch radšej vyhli, podmočený terén totiž zvyšuje riziko zosuvov a padania skál," povedala s tým, že ako náhradu môžu využiť trasu cez Malú Svišťovku, ktorou sa taktiež dostanú k Zelenému plesu.

Pripomenula, že v oblasti, kde sa nachádzajú reťaze, v piatok popoludní zasahovali aj horskí záchranári, deviatich turistov lanovou technikou dostali cez úseky, ktoré vymyla prívalová voda. Na mieste v sobotu zasahovali i leteckí záchranári. "Jeho posádka ratovala ľudí, ktorí sa tadiaľ snažili prejsť, avšak uviazli v neprehľadnom teréne," dodala Petránová.

Komentáre