Cestovanie

Poradíme vám, kde zažijete najlepšiu lyžovačku

"Vyberte si to správne miesto pre pokojný aj aktívny zimný oddych."

, 21. novembra 2012 13:00
Schneeberg Foto: Dolné Rakúsko
Ani nie dve hodiny autom od Bratislavy ponúkajú dolnorakúske lyžiarske strediská v častiach Mostviertel a Viedenské Alpy dokopy skoro 200 km zjazdoviek. Bežkári si môžu vychutnať až 740 km upravených tratí. Ďalšími možnosťami sú zimné túry po upravených chodníkoch. Najmä oblasť mostviertelských Álp je preslávená svojimi nádhernými výhľadmi. Zimné radovánky si v Mostvierteli možno vychutnať i na snežniciach, sánkarskych dráhach, klzisku, či dokonca v saniach ťahaných konským záprahom. Stačí si len vybrať stredisko podľa vašich predstáv.

Kam vo Viedenských Alpách?


Jednou z možností je Schneeberg, ktorý sa dá za dobrej viditeľnosti zazrieť aj z Bratislavy. Ponúka dostatok priestoru pre lyžiarov, snowboardistov, aj pre romantické prechádzky v zasnežených lesoch, ponorenie sa do zimných rozprávok, a pohostinnosť chatiek a hostincov, do ktorých chodievali už v minulosti umelci a básnici.

Semmering Foto: Dolné Rakúsko
Pri bránach Schneebergu je malá lokalita Salamander am Schneeberg, ktorá je vhodná najmä pre rodiny s deťmi. V novom svete pre deti Salamander ich čaká detský raj so zázračným kobercom, skúšobným vlekom, slalomom s rozprávkovými postavami a dopravnými značkami. A samozrejme, detská lyžiarska škola, ktorá sa hravou formou postará o výučbu lyžovania a snowboardovania detí, zatiaľ čo vy si budete užívať zimné dobrodružstvá.

Pre rodiny s deťmi alebo pre tých, ktorí majú radi mierne zjazdovky, je výbornou voľbou stredisko Mönichkirchen. Nájdete tu aj tri lyžiarske školy a rozsiahly servis pre rodiny. Okrem toho je v tejto oblasti známy a vyhľadávaný Semmering.

Kam v Mostviertelských Alpách?


Najvyššie položeným lyžiarskym strediskom je Hochkar bei Göstling. Návštevníkom ponúka 18 km zjazdoviek a 9 vlekov, ktoré fungujú naplno až do začiatku apríla. Stredisko je výborne vybavené aj pokiaľ ide o terén - stupeň obtiaže je variabilný podľa potreby od detských zjazdoviek až po náročné. Snowboardisti si prídu na svoje vo fun parku, v ktorom sú ideálne podmienky na freestyle. Radosť vám tu urobia aj soľné kúpele s bazénom a saunovým svetom.

Mönichkirchen Foto: Dolné Rakúsko
Z postele rovno na zjazdovku môžete ísť v stredisku Lackenhof am Ötscher. Táto útulná dedinka na úpätí hory Ötscher leží doslova takmer na zjazdovke, ktorá disponuje 9 vlekmi a 19 km dobre rozložených svahov a snowparkom pre expertov. Bežkári sa môžu tešiť na 21 km upravených trás s 3 stupňami obtiažnosti.

Rodinným rajom je Annaberg. Okrem deviatich moderných vlekoch tu nájdete 11 km dlhú trasu pre bežkárov a plochu pre klasické aj rýchlostné korčuľovanie.

Chcete to lacnejšie?


Ak patríte k lyžiarom, ktorí si každoročne nájdu len pár voľných dní na lyžovanie, alebo ste roky nestáli na lyžiach a chcete si to osviežiť, je pre vás vhodná Wintercard Dolného Rakúska. S týmto skipassom získavate vstup na vleky a lanovky, ale platí aj na zapožičanie lyžiarskej výstroje. Karta je platná počas celej zimnej sezóny 2012/2013 a platí tri dni. Je len na vás, ktoré tri dni to budú. Nemusia to byť dni za sebou, môžete prísť jeden deň v decembri, jeden deň v januári a jeden vo februári. Prípadne nemusíte chodiť ani vy, karta je prenosná a môžete ísť raz vy, inokedy niekto iný.

Annaberg Foto: Dolné Rakúsko
Karta platí v lyžiarskych strediskách Annaberg, Hochkar, Lackenhof am Ötscher, Gemeindealpe Mitterbach, Mönichkirchen Mariensee, Salamander Skigebiet Puchberg, Zau[:ber:]g Semmering und St. Corona am Wechsel, ktoré majú dohromady k dispozícii takmer 120 km zjazdoviek.

Nečakajte dlho a vyberte si svoju zimnú dovolenku, či už jednodňovú alebo dvojtýždňovú, čo najskôr. Aby ste sa nerozhodovali až dovtedy, kým sa neroztopí sneh a nebude jar.

Komentáre