Život

TÝŽDEŇ NA WEBE: Smrtiaci pavúk – pes opäť útočil, už aj v Bratislave

"Internet zaplavili halloweenské virály. Najhoršia sloboda internetu je v Číne. Priečinok Iné je minulosťou."

Tablet.TV, 8. novembra 2015 8:00
Foto: Tablet.TV
Začneme trochu desivo – návratom k Halloweenu. Poľský Youtuber, ktorý stál za videom s obrovským pavúkom, priniesol na konci októbra ďalšiu tematickú snímku. Tá vznikala okrem Poľska a Čiech aj v Bratislave – na Einsteinovej ulici. O čosi menej desivý je Aladinov lietajúci koberec. Nezaskočil len priamych účastníkov cestnej premávky v New Yorku, ale aj takmer 8 miliónov ľudí, ktorí si ho pozreli. Už sme tu mali ženskú a mužskú módu, plavky či svadobné šaty.

Najnovšie prinášame prehľad halloweenských kostýmov. Opäť zhrnutý do 3 minút.
Určite sa vám už stalo na najväčšej sociálnej sieti, že ste niekomu písali do komentára, aby si skontroloval správy v priečinku Iné. Mnohí totiž o jeho existencii ani nevedeli. Ak vám napíše nejaký cudzinec, po novom by ste mali dostať žiadosť o začatie konverzácie. Môžete ju prijať alebo ignorovať, podobne ako pri žiadosti o priateľstvo.

Facebook, Twitter či Youtube, ale aj Gmail a Google – aj to sú príklady online služieb a sociálnych sietí, ktoré sú v Číne blokované. Krajina ich spolu na internete blokuje takmer 3000. Podľa americkej neziskovej organizácie Freedom House je tak Čína krajinou s najhoršou slobodou internetu na svete. V rebríčku si pohoršila, minulý rok pred ňou boli Irán a Sýria.




ODPORÚČAME AJ:
Rozhovor o dôchodku na strednej škole? Záujem študentov prekvapil
Zemetrasenie patrí k najničivejším katastrofickým dejom na Zemi
Európa i Slovensko sa v nedeľu vrátia k stredoeurópskemu času
Život na Zemi jestvoval o 300 miliónov rokov skôr
Najlepší a najhorší partner podľa typu vašej osobnosti

Komentáre