Život

Charitatívny Turčiansky beh pomôže ľuďom s hendikepom

"Hlavnou myšlienkou Turčianskeho behu je inklúzia, spájanie sa cez šport a pomoc hendikepovaným. Pobeží sa 3. októbra v krásnom prírodnom prostredí v okolí obce Žabokreky."

TASR/Webmagazin.sk, 8. septembra 2020 12:16
Ilustračná snímka Foto: OZ Parasport

Občianske združenie PARASPORT24 pripravilo charitatívnu akciu Turčiansky beh, ktorý štartuje 3. októbra v Žabokrekoch pri Martine. Prihlásiť sa môže každý, na veku nezáleží, stačí zaplatiť registráciu. Pobeží sa 10 kilometrov v krásnej prírode Turčianskej kotliny.

„V polovici augusta som sa rozhodol urobiť športovú akciu. Aby sme aj v tejto situácii mohli pomáhať, nielen čakať na to ako sa pandemický stav vyvinie. Šport v exteriéri je povolený a určite dodržíme všetko, ako od nás chcú. Vytvárame si akcie sami, aby sme si zarobili na pomoc pre ľudí, ktorú tu robíme už 14-ty rok,“ teší sa organizátor podujatia Miroslav Buľovský z občianskeho združenia PARASPORT24.
Foto: OZ Parasport

Pobeží sa 10 kilometrov v krásnej prírode Turčianskej kotliny. Mierne členitá trasa na celom okruhu má terén asfalt a poľnú cestu, prevýšenie dosahuje 120 metrov.

„Prvá oslovená osoba, starostka obce Žabokreky, povedala okamžite áno pre našu akciu. Majú pekný športový areál, kde sme dali štart a cieľ. Trasu som si s kolegami prešiel a ešte aj niekoľkokrát prejdem. Aby sme mohli zaručiť aj krásne výhľady, na Turiec a Malú a Veľkú Fatru. Za 14 rokov organizácie rôznych podujatí po celom Slovensku, je toto pre mňa prvá akcia v mojom rodisku, odkiaľ pochádzam,“ prezradil Miroslav Buľovský.

Výťažok charitatívneho behu pôjde pre ľudí s hendikepom, ktorým PARASPORT24 pravidelne pomáha. Rovnako aj na pomoc v aktuálnej situácii, podľa potreby a podľa žiadostí, ktoré občianske združenie pravidelne dostáva. V rámci štartovného dostane každý bežec tombolový lístok o ceny v hodnote vyše dve tisíc eur. Pre každého bežca je 3. októbra pripravená medaila, tričko a pitný režim. Pre deti organizátor počas behu pripravil atrakcie a animácie s profesionálnymi animátormi.

Komentáre