Štýl

V Bratislave bude sviatok pre priaznivcov fotografovania

"Medzi hosťami podujatia sú fotografi Ľubo Špirko, Boris Németh, Filip Kulisev, Marcel Rebro, David Kašpárek, Tomáš Benedikovič a ďalšie osobnosti."

TASR, 18. októbra 2023 14:24
Na archívnej snímke podujatie FOTO Slovakia. Foto: TASR - Tomáš Halász

Priaznivci fotografovania a príslušnej techniky sa môžu tešiť na svoj sviatok. V sobotu (21. 10.) sa v Bratislave uskutoční 9. ročník najväčšieho podujatia pre fotografov a fanúšikov fotografie na Slovensku Foto Slovakia.

"Okrem výstavy a prezentácie fotoaparátov, objektívov a ďalšej fototechniky sme pre návštevníkov pripravili bohatý a zaujímavý program," avizujú organizátori podujatia, ktoré počas celého dňa prinesie prednášky známych fotografov, workshopy a prezentácie noviniek.

Nebude chýbať ani obľúbený otvorený fotoateliér, v rámci ktorého profesionálni fotografi názorne predvedú svoju prácu a vysvetlia napríklad ako svietiť, komunikovať a pracovať s modelkou, ako na tlač fotiek, či kreatívne svietiť v ateliéri.

Medzi hosťami podujatia sú fotografi Ľubo Špirko, Boris Németh, Filip Kulisev, Marcel Rebro, David Kašpárek, Tomáš Benedikovič a ďalšie osobnosti. "Jednou z nosných tém tohtoročného veľtrhu bude videotvorba, a preto sme pripravili viacero vstupov a prezentácií aj z tejto oblasti, medzi inými napríklad svoje skúsenosti a videotvorbu predvedie známy youtuber a dokumentarista Maťo Zedníček," uzatvárajú organizátori.

Podujatie sa koná 21. októbra v bratislavskom Dome kultúry Ružinov (Cultus) v čase od 9.00 do 18.00 h. Bližšie informácie o programe nájdu záujemcovia na fotoslovakia.sk.


Komentáre