Štýl

Oravská knižnica vystavuje historické a motorizované bicykle

"Netradičná výstava v tradičných priestoroch podľa riaditeľa knižnice Romana Večereka poukazuje na prepojenie čitateľských aktivít s tými športovými či historickými."

TASR, 28. septembra 2021 12:01
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Oravská knižnica Antona Habovštiaka v Dolnom Kubíne pozýva do konca októbra na výstavu replík historických a motorizovaných bicyklov zo zbierky Branislava Peničku s názvom Ako bolo predtým.

"Staviame na tradíciách, ale zároveň reflektujeme všetky výzvy modernej doby, kde svoje miesto nachádzajú rôzne vekové kategórie návštevníkov. S rôznymi záujmami, rôznym sociálnym statusom alebo so zdravotným znevýhodnením. Preto sa v poslednom období snažíme aktivizovať v regióne dobrovoľníkov, mládež a priateľov knižnice vytváraním nových a inovatívnych projektov. Naprieč celým spektrom záujmov, ako je sociálna angažovanosť, divadlo, výtvarné umenie, hudba, technika a aj šport," povedal riaditeľ knižnice Roman Večerek.

Netradičná výstava v tradičných priestoroch podľa neho poukazuje na prepojenie čitateľských aktivít s tými športovými či historickými. "Nielen aktívni čitatelia sú u nás vítaní a môžu si spestriť svoj čas, ale aj milovníci bicyklov či historických artefaktov," podotkol riaditeľ knižnice.

Podujatie bolo súčasťou Európskeho týždňa mobility 2021.

Komentáre