Štýl

Nitrianska galéria otvára ďalší ročník prednášok o výtvarnom umení

"Pravidelný cyklus prednášok o súčasnom výtvarnom umení pripravuje galéria v snahe predstaviť základné pojmy a témy, vďaka ktorým je možné hlbšie preniknúť k dielam súčasného umenia."

TASR, 20. septembra 2021 16:09
Za svetlom je názov výstavy, v ktorej Nitrianska galéria predstavuje tvorbu výtvarníka Karola Felixa. Foto: TASR Henrich Mišovič

V Nitrianskej galérii sa začína 11. ročník cyklu Prednášky o výtvarnom umení. Ako informovali organizátori, venovaný bude kresbe. Prvou prednášajúcou bude Dana Doricová, ktorá sa s návštevníkmi galérie stretne v utorok 21. septembra.

„Vyštudovala vedu o výtvarnom umení na Univerzite Komenského v Bratislave a potom sa ako historička umenia venovala galerijnej práci, výučbe na vysokých školách a najmä kurátorstvu výstav. Jej podpis niesli mnohé výtvarné prehliadky,“ informovala galéria.

Pravidelný cyklus prednášok o súčasnom výtvarnom umení pripravuje Nitrianska galéria v snahe predstaviť základné pojmy a témy, vďaka ktorým je možné hlbšie preniknúť k dielam súčasného umenia. „Naším zámerom je prebudiť záujem širokej verejnosti. Projekt by mal prispieť k odbúraniu zábran a predsudkov pri kontakte návštevníkov so súčasným umením v galériách,“ pripomenuli organizátori.

Komentáre