Štýl

Festival Oravské divadelné dni predstaví aj improvizátorov

"Súčasťou festivalu je aj výstava Čarovný svet bábok a bábkového divadla, ktorá mapuje tradície bábkarstva na Slovensku."

TASR, 16. júna 2022 11:10
Ilustračná snímka. Foto: TASR – František Iván

Improvizátori z Česka i Slovenska sa vo štvrtok predstavia na festivale Oravské divadelné dni, ktorý sa koná v Dome kultúry v Námestove. TASR o tom informovala manažérka pre divadlo Oravského kultúrneho strediska Radka Hadová. Ako dodala, na jednom javisku sa stretnú dobrá energia, inteligentný humor a improvizácia.

Divadelný festival bude pokračovať aj v septembri. "Preto sa už teraz môžu diváci tešiť na predstavenia detských divadelných súborov z Oravy, ktoré sa s pripravenými inscenáciami predstavia na doskách Kultúrneho domu v Trstenej 29. septembra," dodala Hadová.

Súčasťou festivalu je aj výstava Čarovný svet bábok a bábkového divadla, ktorá mapuje tradície bábkarstva na Slovensku. "Návštevníkom ponúkame krásu bábok tradičného kočovného bábkarstva, ako aj pohľad na súčasné bábkové umenie na Slovensku s ukážkou bábok zo zbierkového fondu Štátnej vedeckej knižnice – Literárneho a hudobného múzea v Banskej Bystrici," priblížila manažérka pre divadlo.

Výstava bude doplnená o tvorivé aktivity. V pondelok 20. júna pripravili pre žiakov materských a základných škôl bábkarský workshop. Jeho súčasťou bude hranie divadelnej hry aj tvorivé dielne, kde budú mať deti možnosť vyrobiť si vlastnú bábku. V termíne od 18. júla do 8. augusta je možné absolvovať tvorivú dielňu s literárno-dramatickým i výtvarným zameraním pre rodiny s deťmi od troch do 12 rokov.


Komentáre