Štýl

Bienále ilustrácií Bratislava venujú organizátori Miroslavovi Cipárovi

"Výber z jeho detskej ilustračnej knižnej tvorby bude počas tohtoročného BIB prezentovať samostatná výstava v Univerzitnej knižnici v Bratislava pod názvom Miroslav Cipár deťom."

TASR, 17. septembra 2023 10:48
Na snímke výstava akademického maliara Miroslava Cipára s názvom Moja krajina je moja fantázia v bratislavskej Bibiane 1. októbra 2015 Foto: TASR Martin Baumann

Aktuálny 29. ročník Bienále ilustrácií Bratislava (BIB) 2023 bude venovaný významnému slovenskému ilustrátorovi, maliarovi, grafikovi a sochárovi Miroslavovi Cipárovi. Umelec stál pri vzniku bienále ilustrácií. "Vytvoril aj jeho nadčasové ikonické logo," pripomína Bibiana, medzinárodný dom umenia pre deti.

"Sám sa niekoľkokrát zúčastnil na BIB ako súťažiaci a jeho diela opakovane ocenila medzinárodná porota. Ako osobnosť zohral významnú úlohu počas Nežnej revolúcie v bývalom Československu v roku 1989," hovorí o Cipárovi Lucia Marcinátová z Bibiany.

Výber z jeho detskej ilustračnej knižnej tvorby bude počas tohtoročného BIB prezentovať samostatná výstava v Univerzitnej knižnici v Bratislava na Michalskej ulici pod názvom Miroslav Cipár deťom.

Výstavu otvoria 2. októbra, prístupná bude do 30. októbra.

Medzinárodná súťažná výstava originálov ilustrácií kníh pre deti BIB 2023 sa uskutoční od 4. októbra do 3. decembra. Ilustráciami zaplní bratislavské Staré Mesto. Súťažná časť bude prebiehať v priestoroch Bibiany.
Komentáre