Štýl

Bibiana oslávi 100. výročie narodenia Kristy Bendovej

"Dni Kristy Bendovej so špeciálnym programom venovanom spisovateľke budú v dome umenia pre deti prebiehať aj počas februára."

TASR, 26. januára 2023 12:17
BIBIANA. Foto: TASR - Dano Veselský

Bibiana, medzinárodný dom umenia pre deti oslávi 100. výročie narodenia Kristy Bendovej. Sto rokov od narodenia kultovej detskej spisovateľky si pripomenie v piatok 27. januára a vo februári. TASR o tom informovala PR manažérka Natália Cehláriková.

Spomienkové Dni Kristy Bendovej odštartuje Bibiana práve v deň narodenia výnimočnej autorky, ktorá napísala 26 básnických a 19 rozprávkových kníh. "Špeciálny program prinesie Príbehy za knižkami – spoločné čítanie a spomínanie seniorov a detí z knižiek Kristy Bendovej, divadelné predstavenie Opice z našej police, dramatizované interaktívne čítanie bábkohercov z Vysokej školy múzických umení v Bratislave Plietky Jožka Pletka pre rodičov a deti na námet básne Ako Jožko Pletko poplietol si všetko," avizuje Bibiana.

Dodáva, že počas osláv storočnice bude vyhodnotená aj Zimná výtvarná súťaž detí inšpirovaná knihou Opice z našej police. Výber z viac ako 300 výtvarných prác a kresieb opičiek, ktoré do Bibiany zaslali školy, jednotlivci či výtvarné krúžky ZUŠ z celého Slovenska, budú odmenené knihami a vystavené od 27. januára.

Dni Kristy Bendovej so špeciálnym programom venovanom spisovateľke budú v dome umenia pre deti prebiehať aj počas februára.

Komentáre