Štýl

Považské múzeum pripravilo v Bytči podujatie Keby som bol palatínom

"Stála expozícia Sobášneho paláca je reprezentatívnou pripomienkou jedinečnej historickej osobnosti palatína Juraja Turza."

TASR, 10. januára 2023 13:43
Na snímke exponáty stálej expozície Považského múzea "Uhorský palatín Juraj Turzo - renesančný človek" v Sobášnom paláci v Bytči 27. októbra 2016. Foto: TASR Erika Ďurčová

Považské múzeum pripravilo v Sobášnom paláci v Bytči podujatie Keby som bol palatínom, ktoré sa uskutoční v troch januárových termínoch. Podľa hovorkyne múzea Magdalény Lackovej je vhodné najmä pre žiakov materských a základných škôl.

Stála expozícia Sobášneho paláca je reprezentatívnou pripomienkou jedinečnej historickej osobnosti palatína Juraja Turza. "Pripomína jeho renesančnú osobnosť, ktorá sa významným spôsobom zapísala do politického, kultúrneho a náboženského života vtedajšieho Uhorska," uviedla hovorkyňa múzea.

Doplnila, že prednáška edukačnou a súčasne zábavnou formou priblíži 11., 18. a 25. januára historickú líniu renesančného paláca. "Trvá 45 minút a časy vstupov sú o 9.00 a 11.00 h. Formou divadelného predstavenia, dobových hier a špeciálnej magnetickej tabule získajú žiaci informácie o turzovskej dynastii, sídle Turzovcov a ich histórii. Z dôvodu obmedzeného počtu je nutné sa vopred objednať mailom na sobasnypalac@pmza.sk alebo na tel. č. 041 552 3027," dodala Lacková.
Na snímke kaplnka Sobášneho paláca v Bytči a exponáty stálej expozície "Uhorský palatín Juraj Turzo - renesančný človek" v Sobášnom paláci v Bytči 27. októbra 2016. Foto: TASR Erika Ďurčová

Komentáre