Hudba a film

 Album Príbeh skupiny Iné Kafe vychádza v reedícii na CD aj LP Album Príbeh skupiny Iné Kafe vychádza v reedícii na CD aj LP

V. Rohoň a jeho partia sa predstavili vo vrcholnej autorskej aj interpretačnej forme a priniesli presne to, čo ich publikum očakávalo, teda priamočiary a nezameniteľný punk rock s popovými prvkami.

Hudba: Dorota Nvotová venovala otcovi novú pieseň Tabak Hudba: Dorota Nvotová venovala otcovi novú pieseň Tabak

Dorota Nvotová prichádza s novou piesňou Tabak. Je jej vyrovnaním sa s otcovou smrťou a zároveň darom od dcéry k 20. výročiu absencie Jara Filipa (zomrel 11. júla 2000 vo veku 51 rokov).

Aj festival Žákovic Open bude. Jubilejný, hoci malý Aj festival Žákovic Open bude. Jubilejný, hoci malý

Hudobný festival s rodinnou atmosférou v Trenčianskych Bohuslaviciach Žákovic Open bude aj tento rok. Malý Žákovic privíta tisíc návštevníkov na prelome júla a augusta.

Hudba: Festival Pohoda sa prenesie do online priestoru Hudba: Festival Pohoda sa prenesie do online priestoru

Viac ako 50 slotov, z toho 31 koncertov, ponúkne online festival Pohoda in the Air v termíne od 9. do 12. júla.

Miro Žbirka mal predpremiéru dokumentu Meky doma na záhrade Miro Žbirka mal predpremiéru dokumentu Meky doma na záhrade

V prvom rade v záhradnom kresle sedel Jiří Bartoška. Film Meky mal mať pôvodne premiéru na festivale v Karlových Varoch. V kinách bude od 16. júla.

Veľkolepým programom na nábreží ukončí SND svoju jubilejnú sezónu Veľkolepým programom na nábreží ukončí SND svoju jubilejnú sezónu

Slovenské národné divadlo sa rozlúči so svojou jubilejnou stou sezónou open air programom Divadlo pred divadlom. Uskutoční sa v utorok 30. júna na námestí pred novou budovou SND. Vstup je voľný.

ŠD Košice si predstavením pripomenie justičnú vraždu Milady Horákovej ŠD Košice si predstavením pripomenie justičnú vraždu Milady Horákovej

V titulnej postave Milady Horákovej v mimoriadnom predstavení multižánrového tanečného divadla pri príležitosti 70. výročia justičnej vraždy českej právničky uvidia diváci herečkuAlenu Ďuránovú.

For You acapella má  extravagantný videoklip a cover od Dua Lipa! For You acapella má extravagantný videoklip a cover od Dua Lipa!

Spolupráca s americkým producentom vyšla. Pätica hudobníkov tentokrát prerobila do acapella podoby hit speváčky Dua Lipa „Don't start now“.

Hudba: Skupina Nocadeň získala českú hudobnú cenu Anděl Hudba: Skupina Nocadeň získala českú hudobnú cenu Anděl

Sošku ceny českej hudobnej akadémie Anděl za najlepší slovenský album roka získala v sobotu skupina Nocadeň. So svojim albumom Auróra uspeli v konkurencii Simy Martausovej a Mariána Čekovského.

Hudba: Skupina Komajota odohrá po karanténe prvý koncert v Žiline Hudba: Skupina Komajota odohrá po karanténe prvý koncert v Žiline

Prešovská skupina Komajota hlási návrat na koncertné pódiá. V piatok 19. júna sa predstaví v žilinskom klube Smerr Klub 77.

Do kín vstúpila druhá verzia dokumentu V sieti o zneužívaní detí Do kín vstúpila druhá verzia dokumentu V sieti o zneužívaní detí

Film obsahuje výber dramatických scén z veľkého filmu, ktoré sú doplnené o vstupy všetkých troch herečiek. Môžu ho vidieť aj deti od 12 rokov.

Zabudnutý princ Zabudnutý princ

Režisér oscarovej snímky The Artist Michel Hazanavicius obsadil okúzľujúceho Omara Sy (Nedotknuteľní, Aj dvaja sú rodina) do ďalšej z nezabudnuteľných úloh.

Herečka Anna Šišková oslavuje životné jubileum Herečka Anna Šišková oslavuje životné jubileum

Anna Šišková patrí k najvýraznejším herečkám strednej generácie. Dlhoročná členka Divadla Astorka Korzo ´90, obľúbená televízna a filmová herečka dnes oslavuje 60-te narodeniny.

Inekafe štartuje koncertné leto Inekafe štartuje koncertné leto

Inekafe sa na letnom turné predstavia v aktuálnej zostave – spevák a gitarista Vratko Rohoň, bubeník Dodo Praženec a basgitarista Vlado Bis.

Letné festivaly budú, ale v menšom Letné festivaly budú, ale v menšom

Slávnosti v Jaslovských Bohuniciach nahradia festival Červeník, bude aj Lodenica v Piešťanoch, ktorá tradične uzatvára festivalové leto.

Hudba: Album 33 Richarda Müllera vychádza prvýkrát na vinyle Hudba: Album 33 Richarda Müllera vychádza prvýkrát na vinyle

Dnes už kultový album Richarda Müllera 33 vychádza po prvý krát na vinylovej platne. Vydavateľstvo OPUS ho prináša na trh viac než 25 rokov po jeho pôvodnom vydaní.

Čo by ste obetovali za pravdu a lásku? Čo by ste obetovali za pravdu a lásku?

Životopisný film Havel prináša príbeh jednej z najvýraznejších postáv česko-slovenskej histórie z disidentského obdobia, keď ešte Václav Havel nebol slávnou osobnosťou.

Hudba: Richard Müller pripravuje letné open air koncerty Hudba: Richard Müller pripravuje letné open air koncerty

Koncerty pod holým nebom budú mať romantickú atmosféru, avšak pre štátne opatrenia sa na ne dostane len obmedzený počet návštevníkov. Richardova letná šnúra štartuje na Bojnickom dvore 30. júla.

Minna a továreň na sny Minna a továreň na sny

Snívanie nebolo nikdy zábavnejšie.

Film: Pôvodný plán zmenili, 28. Art Film Fest sa uskutoční v roku 2021 Film: Pôvodný plán zmenili, 28. Art Film Fest sa uskutoční v roku 2021

Plánovaný 28. ročník medzinárodného filmového festivalu Art Film Fest, ktorý sa mal pôvodne uskutočniť 19. až 27. júna, organizátori definitívne presunuli na budúci rok.