Hudba a film

Online filmový festival We Are One premietne aj slovenský film Online filmový festival We Are One premietne aj slovenský film

Pandémia nového koronavírusu pozastavila nielen nakrúcanie filmov, fungovanie kín, ale aj organizáciu filmových festivalov. Tie najväčšie spomedzi zasiahnutých sa rozhodli aktuálny ročník preniesť do online podoby.

Na Mira Žbirku nepôjdeme v júli na koncert, ale do kina Na Mira Žbirku nepôjdeme v júli na koncert, ale do kina

Meky. Nemoderný chalan z Abbey Road. To je názov nového filmového dokumentu o žijúcej legende slovenskej populárnej hudby, ktorý príde v júli do kín.

Hudba: Nightlines vydáva nový album Obyčajný človek Hudba: Nightlines vydáva nový album Obyčajný človek

Album Obyčajný človek dnes vyšiel online na platforme Bandcamp, kde si ho môžete vypočuť alebo stiahnuť. Ide o v poradí druhý štúdiový album hudobníka Dominika Kopcsaya, ktorý pôsobí pod menom Nightlines.

Kultúra: Bratislavské Divadlo Astorka začne v júni opäť hrať Kultúra: Bratislavské Divadlo Astorka začne v júni opäť hrať

Bratislavské Divadlo Astorka Korzo '90 po uplynutí náročného obdobia a uvoľnení korona opatrení začína opäť hrať. V pondelok spustili predaj vstupeniek online, dostupné sú aj v pokladni divadla.

P. Ronald: Medzi Fellinim a Mastroiannim existovala nádherná súhra P. Ronald: Medzi Fellinim a Mastroiannim existovala nádherná súhra

Výstava fotografií z nakrúcania oscarového filmu Federica Felliniho 8 a pol, doposiaľ nepublikovaných záberov Paula Ronalda, otvorila v Bratislave festival talianskej kultúry Dolce Vitaj.

Hudba: Festival Colours of Ostrava 2021 zverejňuje prvé mená Hudba: Festival Colours of Ostrava 2021 zverejňuje prvé mená

Medzinárodný hudobný festival Colours of Ostrava, ktorého 19. ročník bol z dôvodu pandémie nového koronavírusu presunutý na 14. - 17. júla 2021, oznamuje prvé mená z tohtoročného programu potvrdené aj na budúci rok.

Marián Čekovský prichádza s novým singlom a textom od Milana Lasicu Marián Čekovský prichádza s novým singlom a textom od Milana Lasicu

Album Mariána Čekovského BEST ON vyšiel na konci roka 2019. Po skladbe To si nedám len tak vziať prichádza s ďalším singlom Po polnoci. Tá tiež oslavuje život, ale skôr z jeho mužského pohľadu. Text napísal Milan Lasica, hudbu zložil Marián Čekovský, pieseň spolu s ním naspieval Martin Mihalčín, a recituje Robo Roth.

Para oživila pieseň Doma dobre, do nového klipu zapojila fanúšikov Para oživila pieseň Doma dobre, do nového klipu zapojila fanúšikov

Slovenská skupina Para, ktorá tento rok oslavuje štvrťstoročnicu, zareagovala na aktuálnu situáciu oživením pesničky Doma dobre. Do nového klipu zapojila fanúšikov. TASR o tom informovala PR manažérka Janka Marczellová.

Festival talianskej kultúry Dolce Vitaj predstaví fotografie Felliniho Festival talianskej kultúry Dolce Vitaj predstaví fotografie Felliniho

Festival talianskej kultúry DOLCE VITAJ nebude chýbať ani tohto roku. Organizátori flexibilne hľadajú spôsob, ako v súčasných obmedzených podmienkach poskladať atraktívny program. Jeho spoločným menovateľom sa stáva filmový mág Federico Fellini, ktorý sa narodil pred sto rokmi v Rimini.

Stevie Wonder oslavuje 70. narodeniny Stevie Wonder oslavuje 70. narodeniny

Spevák, skladateľ, multiinštrumentalista a producent Stevie Wonder oslávi v stredu 13. mája svoje 70. narodeniny. Stevland Hardaway Judkins - tak znie jeho rodné meno - sa narodil 13. mája 1950 v meste Saginaw amerického štátu Michigan.

Vychádza exkluzívny komplet Karol Duchoň 70 Vychádza exkluzívny komplet Karol Duchoň 70

Fanúšikovia hudobnej scény si 21. apríla pripomenuli nedožitých 70 rokov speváka Karola Duchoňa. Pri tejto príležitosti vychádza trojkompilácia Karol Duchoň 70 Opus 1970 - 1985, na ktorom sa nachádza 70 piesní z jeho repertoáru.

Hudba: Album Dobré meno Petra Lipu vychádza na vinylovej platni Hudba: Album Dobré meno Petra Lipu vychádza na vinylovej platni

Album Petra Lipu s názvom Dobré meno, ktorý vydali v apríli minulého roka, je prvou platňou speváka, ktorá vychádza v novej OPUS-ovej vinylovej sérii. Prichádza v predvečer jeho 77. narodenín.

Film: Dokument o zneužívaní detí na internete mieri opäť do kín Film: Dokument o zneužívaní detí na internete mieri opäť do kín

Celovečerný dokument českých režisérov Víta Klusáka a Barbory Chalupovej, ktorý mapuje zneužívanie detí na internete, sa po opätovnom otvorení kín vracia k divákom. Film V sieti mal slovenskú premiéru 5. marca.

Hudba: Richard Müller má po rokoch nový singel Anomália Hudba: Richard Müller má po rokoch nový singel Anomália

Slovenský spevák Richard Müller má po rokoch nový singel, vyšiel pod názvom Anomália. Autorom hudby a textu je Laco Rychtárik, ktorý mal pieseň zložiť v komplikovanom období svojho života.

Hudba: O. Kandráč naspieval najemotívnejšiu pieseň svojho života Hudba: O. Kandráč naspieval najemotívnejšiu pieseň svojho života

Obľúbený slovenský hudobník Ondrej Kandráč vydáva v týchto dňoch nový singel s názvom Rodné hniezda (Príbeh môjho života). Posiela ho svojmu otcovi do neba, pritom v ňom odhaľuje spomienky na detstvo, rodičov a rodnú dedinu.

Festival Grape pripravil jarné dvorenie kapiel Billy Barman, Para, PPE Festival Grape pripravil jarné dvorenie kapiel Billy Barman, Para, PPE

Jarné dvorenie je názov série troch streamovaných koncertov, ktoré pripravuje festival Grape. Skupina Billy Barman sa predstaví už tento štvrtok (21. 5.), po nej Para a Puding Pani Elvisovej.

Hudba: Skupina Medial Banana vydala nový album Nedotknuteľní Hudba: Skupina Medial Banana vydala nový album Nedotknuteľní

Známa slovenská skupina Medial Banana vydala tretí štúdiový album s názvom Nedotknuteľní. Vychádza k 10. výročiu existencie kapely vo formáte CD aj LP.

Čierne diery darovali SNG kompletnú zbierku svojich grafík Čierne diery darovali SNG kompletnú zbierku svojich grafík

Slovensko je krajinou zabudnutých a zanikajúcich technických pamiatok. Na ich vzácnosť upozorňuje združenie Čierne diery. Mapuje ich, upriamuje na nich pozornosť verejnosti a v spolupráci s mnohými umelcami a dizajnérmi pomohlo vytvoriť unikátnu zbierku grafík, o ktoré prejavila záujem Slovenská národná galéria. Združenie jej ich darovalo.

SOZA ruší tohtoročný galavečer, prostriedky dá na pomoc členom SOZA ruší tohtoročný galavečer, prostriedky dá na pomoc členom

Dozorná rada Slovenského ochranného zväzu autorského pre práva k hudobným dielam (SOZA) na svojom ostatnom zasadnutí rozhodla o zrušení galavečera udeľovania Cien SOZA za rok 2019.

Pavol Hammel prichádza s novou skladbou Srdce bez anjela Pavol Hammel prichádza s novou skladbou Srdce bez anjela

Spevák, skladateľ a gitarista Pavol Hammel prichádza v týchto dňoch s novou autorskou skladbou Srdce bez anjela. Po oslave svojej sedemdesiatky, ktorú sprevádzalo koncertné turné a vydanie albumu s najlepšími pesničkami, prišiel čas na nahrávanie nového albumu, keď od vydania zatiaľ poslednej štúdiovky uplynulo už takmer päť rokov.