Hudba a film

Zuzana Smatanová prekvapila fanúšikov čarovnou skladbou Kvetena

"Kvetena a jej videoklip sú darčekom pre fanúšikov, poďakovanie za 20 rokov podpory, za všetko pekné, čo Zuzane na jej ceste priniesli. "

TASR, 6. novembra 2023 14:51
Zuzana Smatanová oslávila 20 rokov na hudobnej scéne a pre fanúšikov pripravila ďalší darček - skladbu a videoklip Kvetena. Foto: Archív Zuzana Smatanová

Zuzana Smatanová si pri príležitosti osláv 20. výročia na hudobnej scéne pripravila 4 týždne plné darčekov pre svojich fanúšikov: 10.októbra vydala singel a videoklip Sľub, že prežijem, 16.októbra vyšla knižka s jej ilustráciami Peter Nagy pre deti II, 27. októbra odohrala v Bratislavskom Stars Auditóriu veľkolepý koncert Zuzana Smatanová 20 so špeciálnymi hosťami (Peter Nagy, IMT Smile, Kuly, Adam Ďurica, Peter Cmorik, Bystrík, Eleven Hill), aby nakoniec 30.1 októbra vyšiel jej siedmy radový album Rozprávač.

A práve k vydaniu Rozprávača pripravila ešte jeden, veľmi špeciálny a intímny darček, nádhernú éterickú pieseň Kvetena. Kvetena a jej videoklip sú darčekom pre fanúšikov, poďakovanie za 20 rokov podpory, za všetko pekné, čo Zuzane na jej ceste priniesli.“Kvetena je jediná pesnička na albume, ktorá zostala v pôvodnom znení, tak, ako som ju doma vo svojom štúdiu nahrala. Našla som si na klávesoch vhodný zvuk, sputila nahrávanie, a súčasne som do toho spievala. Pridala som vokály a všetko nechala tak. Pôvodne som si myslela, že ju v štúdiu nahrám znova, ale myslím, že by sa z nej vytratilo to čaro, ktoré mala na demonahrávke, a tak som zostala pri pôvodnom zvuku. Napísala som ju v duchu ľudovej pesničky, bavilo ma hrať sa s vokálmi a tajomnom, ktoré v sebe má," opisuje vznik skladby Zuzana Smatanová.

"Pri tvorbe videoklipu som oslovila Laca Rychtárika, s ktorým sme sa vybrali na lúku v bratislavskej Karlovej Vsi. Mala som predstavu o atmosfére starého slovenského filmu, éterickosť, čistý krojový odev a šatku na hlave. Opäť mám na sebe krásny kúsok, staré mexické svadobné šaty z roku 1970,” dodala speváčka.

Spváčka Zuzana Smatanová a hudobník a režisér Laco Rychtárik pri nakrúcaní videoklipu k skladbe Kvetena. Foto: Archív Zuzana Smatanová


Komentáre