Hudba a film

Zomrela jediná dcéra Elvisa Presleyho

"Presleyová sa naposledy na verejnosti objavila v utorok večer, keď sa spolu s matkou v Beverley Hills zúčastnili na slávnostnom odovzdávaní cien Zlatý glóbus. "

TASR, 13. januára 2023 10:06
Vo veku 54 rokov náhle zomrela jediná dcéra Elvisa Presleyho, Lisa Marie Presley. Foto: TASR/AP

Lisa Marie Presleyová, americká speváčka a jediná dcéra legendárneho "kráľa rokenrolu" Elvisa Preslyeho, zomrela vo štvrtok vo veku 54 rokov. Podľa agentúry AFP jej úmrtie potvrdila jej matka Priscilla.

Lisu Marie Presleyovú hospitalizovali v nemocnici v Los Angeles vo štvrtok po tom, čo podľa správ amerických médií utrpela zástavu srdca.
Správu o Presleyovej hospitalizácii ako prvý priniesol magazín TMZ, ktorý s odvolaním
sa na nemenované zdroje blízke speváčke informoval, že do jej domu v meste Calabasas v okrese Los Angeles boli privolaní záchranári, ktorí ju po kardiopulmonálnej resuscitácii a podaní adrenalínu previezli do nemocnice.

Lisa Marie, ktorá sa narodila v roku 1968 - deväť mesiacov po svadbe svojich rodičov, pokračovala v šľapajach svojho otca a vybudovala si hudobnú kariéru.

Elvis Presley pózuje s manželkou Priscillou a dcérou Lisou Marie v izbe baptistickej nemocnice v Memphise v štáte Tenn 5. februára 1968. Foto: TASR/AP


Vydala tri albumy, pričom z jej debutového štúdiového albumu To Whom It May Concern z roku 2003 sa predali milióny státisíce kópií a získal vo všeobecnosti pozitívne recenzie.

Preslávila sa aj vďaka sérii manželstiev s celebritami: s popovou legendou Michaelom Jacksonom, hercom Nicholasom Cageom a hudobníkmi Dannym Keoughom a Michaelom Lockwoodom.

Z manželstiev sa jej narodili štyri deti vrátane herečky Roxy Keoughovej. Jej jediný syn Benjamin Keough spáchal v roku 2020 samovraždu.

Presleyová sa naposledy na verejnosti objavila v utorok večer, keď sa spolu s matkou v Beverley Hills zúčastnili na slávnostnom odovzdávaní cien Zlatý glóbus.

Na archívnej snímke z 8. januára 2010 Priscilla Presleyová (druhá zľava), dcéra Lisa Marie Presleyová (druhá sprava) a deti Lisy Marie - Riley Keoughová (vľavo) a Benjamin Keough stoja počas spomienkovej ceremónie v Memphise pri príležitosti 75. narodenín Elvisa Presleyho. Foto: TASR/AP


Obe s dojatím sledovali, ako Austin Butler preberá cenu pre najlepšieho herca za stvárnenie Elvisa Presleyho v životopisnom hudobnom filme Elvis. Počas emotívneho prejavu sa herec poďakoval rodine Presleyovcov za pomoc a rady, ktoré mu poskytli počas tvorby filmu.

Len niekoľko dní pred tým bola Lisa Marie Presleyová v Memphise v štáte Tennessee, aby si v Gracelande - rozľahlom sídle, kde Elvis Presley s rodinou žil -, 8. januára pripomenula výročie narodenia svojho otca.Komentáre