Hudba a film

Vychádzajú reedície albumov trojice Lasica - Satinský - Filip

"Album My s podtitulom Do tanca a na počúvanie pôvodne vyšiel v roku 1987 a nadviazal na úspešné albumy Bolo nás jedenásť a Sťahovaví vtáci. "

TASR, 15. decembra 2022 11:43
Na archívnej snímke Milan Lasica (vľavo) a Július Satinský. Foto: TASR Vladimír Benko

Pesničkové albumy S vetrom opreteky a My trojice Lasica - Satinský - Filip patria do zlatého fondu slovenskej populárnej hudby a v týchto dňoch vychádzajú v súčasnej vinylovej reedičnej aktivite vydavateľstva Opus. TASR o tom informovala PR manažérka Renáta Tomášová.

S vetrom opreteky je druhý album trojice Lasica - Satinský - Filip, ktorý pôvodne vyšiel vo vydavateľstve Opus v roku 1982. Album plnohodnotne nadviazal na úspešný titul Bolo nás jedenásť z roku 1981. Prináša 18 piesní autorskej dvojice Jaroslav Filip (hudba) a Milan Lasica (texty), medzi nimi aj Rozpačité blues či legendárne Čerešne, v ktorých hosťuje pôvodná interpretka tohto evergreenu Zuzana Kronerová. Jedinečná poetika, nápaditosť, humor a nadhľad sú atribúty, ktoré určite potešia každého milovníka kvalitnej a osobitej populárnej hudby.

Album My s podtitulom Do tanca a na počúvanie pôvodne vyšiel v roku 1987 a nadviazal na úspešné albumy Bolo nás jedenásť a Sťahovaví vtáci. Trojicu hlavných spevákov sprevádza skupina Provisorium, pričom v jednej piesni sa objaví ako sólista aj Dežo Ursiny. Jedinečná poetika autorskej dvojice Filip/Lasica je umocnená osobitou a neopakovateľnou interpretáciou hlavnej trojice.

Komentáre