Hudba a film

Skupina Peter Bič Project ponúka výber pesničiek po prvýkrát na vinyle

"Album To najlepšie z nás prináša výber dvanástich najlepších skladieb kapely."

TASR, 4. septembra 2023 11:28
Skupina Peter Bič Project. Foto: Dominika Kentošová


Po úspechoch, ktoré im priniesli albumy Labyrint a Hlava sa skupina Peter Bič Project rozhodla vydať prierez svojej tvorby po prvýkrát, a to rovno na LP platni. “ Rozhodli sme sa urobiť prierez obdobím, ktoré považujem za naozaj veľmi úspešné pre skupinu. Som naozaj veľmi rád, že z mnohých pesničiek sa stali hity, ktoré spoločne s nami spievajú na koncertoch aj naši poslucháči, fanúšikovia a za to im veľmi pekne ďakujeme. A keďže sme ešte žiaden album nevydali ako vinyl, rozhodli sme sa práve pre tento typ nosiču “ hovorí o LPčke Peter Bič. „ Mám z toho radosť, je ta taký ďalší pomyselný krok v pôsobení skupiny. Výber jednotlivých skladieb nebol ľahký a všetky by sa nám na album nezmestili“ dodáva s úsmevom Peter.

Rovnako prezradil aj ďalšie plány do konca roka. „ Pracujeme na nových pesničkách a pripravujeme sa na jesennú časť nášho turné, kde si môžeme pozrieť reakcie nášho publika na nové skladby. Zároveň by sme chceli ešte priniesť záznam z našich jarných koncertov. A niekde medzi tým, by sme ešte chceli natočiť klip k novinke, ktorú pomaly finalizujeme. Je toho naozaj dosť “ konštatuje na záver Peter Bič.

To najlepšie z nás obsahuje skladby Maky, Hlava, Sekera, Chalúpka, Všetko bude fajn a Tam za tou bránou na strane A. Strana B: Nedívaj sa tak, Čoskoro, Z výšky. Máj, Skúšame sa nájsť, Stoj.
Foto:


Komentáre