Hudba a film

Skupina Nocadeň vydá album Nestrieľajte do labutí na vinyle

"Reedícia albumu Nestrieľajte do labutí vyjde na druhom vinyle skupiny Nocadeň začiatkom novembra tohto roka."

TASR, 12. septembra 2022 13:35
Skupina Nocadeň na archívnej snímke. Foto: FB Rasťo Nocadeň

Skupina Nocadeň tento rok oslavuje 25 rokov od svojho založenia. Pri tejto príležitosti sa rozhodla obzrieť do minulosti a zaspomínať si na úspešný album Nestrieľajte do labutí z roku 2006. Ten po 16 rokoch od svojho vydania vyjde na vinyle. Jeho vydanie predznamenáva nanovo zaranžovaná a naspievaná titulná skladba Nestrieľajte do labutí, ktorú skupina v týchto dňoch vydáva ako singel. TASR o tom informoval PR manažér Tomáš Karpel.

Pesnička Nestrieľajte do labutí patrí medzi najväčšie hity skupiny Nocadeň. Doposiaľ jej dominoval ústredný klavírny motív, ktorý pre pôvodnú verziu nahral Martin Husovský. Pesnička, ktorú zmastroval zvukový inžinier Vlado Meller, dostala úplne nový aranžmán, avšak so zachovaním jej podstaty.

"Našou snahou bolo zachovať atmosféru pôvodnej verzie a zasadiť ju do kontextu, kam sme sa zvukovo posunuli v posledných rokoch. Takže je v nej počuť oveľa viac elektroniky. Prvýkrát sme si vyskúšali spoluprácu s mladým producentom Petrom Krčulom a finálnu podobu sme doladili s našimi dlhoročnými spolupracovníkmi Vladom Gnepom a Vladom Mellerom," hovorí spevák Rasťo Kopina.

Reedícia albumu Nestrieľajte do labutí vyjde na druhom vinyle skupiny Nocadeň začiatkom novembra tohto roka.Komentáre