Hudba a film

Rytmus zložil pieseň k novému slovensko-českému filmu Pirko

"Film je inšpirovaný skutočnými osudmi zneužívaných dievčat, je to dramatický príbeh tínedžerky, ktorá svojím odhodlaním a bojovnosťou zachráni nielen seba, ale aj svoje kamarátky."

TASR, 12. septembra 2016 14:00
Na snímke raper Patrik Rytmus Vrbovský. Foto: TASR/Radovan Stoklasa
Známy slovenský raper Rytmus zložil titulnú pieseň k novému slovensko-českému filmu Pirko z dielne Lucie a Petra Klein Svobodu. Patrik "Rytmus" Vrbovský mal vďaka priateľstvu s tvorcami filmovej novinky možnosť oboznámiť sa s jej konečnou podobou, ale tiež s motiváciou tvorcov natočiť Pirko.

Film je inšpirovaný skutočnými osudmi zneužívaných dievčat, je to dramatický príbeh tínedžerky, ktorá svojím odhodlaním a bojovnosťou zachráni nielen seba, ale aj svoje kamarátky, aby už nemuseli prejsť rovnakým peklom ako ona. Hlavnú hrdinku Martinu nezlomí ani pád na úplné dno, jej príbeh autenticky zachytáva realitu odvrátenej strany života vo veľkomeste - so všetkou krutosťou, iróniou a čiernym humorom, ktorý k nej patrí.Scenáristke a režisérke Lucii Klein Svoboda ležala téma outsiderov v našej spoločnosti na srdci aj v hlave dlho a intenzívne, až ju pretavila do filmového príbehu. Réžie sa spolu s Luciou ujal aj jej manžel Petr Klein Svoboda. Spoločné dielo zanechalo v Rytmusovi taký silný dojem, že sa rozhodol nielen venovať do filmu dve skladby, ale aj sám zložil pieseň inšpirovanú filmom. Raper k soundtracku navyše natočil videoklip, v ktorom použil scény z filmu. "Pozrel som si film a vcítil som sa do toho. Poňal som to ako rozprávač," komentoval genézu piesne, ktorá na Youtube zbiera divákov pod názvom Pierko. Rytmus ju nahral so speváčkou Mons Berry. Autorom hudby je Maiky Beatz. Klip je dostupný od konca augusta na www.youtube.com/watch?v=oo3ml44h9j4. Doteraz zaznamenal 265.934 zhliadnutí.

Film Pirko uvedie do kín v októbri Bontonfilm. TASR informovala za distribučnú spoločnosť Zuzana Szabóová.

ODPORÚČAME TIEŽ:
Film Ani ve snu! zobrazuje život parkúristov a prvú lásku
Nový album pesničkára Petra Janků je osobnejší ako predchádzajúce
M. HÁDEK: Máme množstvo skvelých filmárov, ale málo dobrých filmov
V októbri príde do kín nový česko-slovenský film Pirko

Komentáre