Hudba a film

Robo Opatovský predstavil videoklip k skladbe V bájnom Betlehéme

"Spevák, ktorého si široká verejnosť spája práve s Vianocami, v súčasnosti finalizuje prípravy na svoje turné Šťastné a Veselé Tour 2023"

TASR, 15. novembra 2023 8:27
Robo Opatovský sa aj tento rok chystá na vianočné turné. Foto: Filip Cemper


Slovenský spevák a skladateľ Robo Opatovský zverejnil videoklip ku koncertne najúspešnejšej skladbe z albumu Šťastné a Veselé. Priznáva, že skladbu pôvodne neplánoval zaradiť do programu koncertov, stalo sa tak náhodou a reakcie publika podnietili vznik videoklipu.

„Skladbu V bájnom Betlehéme som pri nahrávaní bral ako moju intímnu výpoveď, môj vzťah k tejto biblickej téme. Je to náročnejšia skladba, ktorú sme minulý rok ani neplánovali na turné hrať. Vyskúšali sme to však a diváci sa uprostred repertoáru postavili a zatlieskali. Toto sa opakovalo následne na každom koncerte, a tak mi fanúšikovia vlastne vybrali vianočný singel na tento rok,“
povedal o skladbe, ktorá pochádza z albumu Šťastné a Veselé, spevák Robo Opatovský.

Videoklip ku skladbe pripravil Robov overený tím - Kubo Točič Chochula a Filip Cemper. Nakrúcali v Jezuitskom kostole v Skalici, ktorý si vybrali pre jeho akustiku. Tá je najlepšia v strednej Európe. „Dnes už je to vlastne koncertná sála a mám tento kostol rád aj pre to, že má nádherný interiér. Okrem synchrónov z kostola sa Kubo vynašiel aj pri príbehových záberoch. Tie dotvárajú celkovú atmosféru videoklipu V bájnom Betlehéme,“ prezradil spevák.Spevák, ktorého si široká verejnosť spája práve s Vianocami, v súčasnosti finalizuje prípravy na svoje turné Šťastné a Veselé Tour 2023. „Pre mňa je vlastne každý deň vianočný. Som vianočné dieťa a pre mňa sú Vianoce o stíšení a iba bytí s rodinou. Každý deň robím to, čo milujem a milujem to, čo robím. To sú Vianoce každý deň,“ povedal s úsmevom.

Vianočnú atmosféru bude aj tento rok sprostredkovávať po celom Slovensku. Šťastné a Veselé Tour 2023 sa začne 26. novembra v Bratislave, pokračovať bude v Piešťanoch (29.11.), Bošanoch (3.12.), Martine (4.12.), Starej Turej (6.12.), Košiciach (11.12.), Poprade (13.12.), Cíferi (15.12.), Kysuckom Novom Meste (17.12) a vyvrcholí v Trenčíne 20. decembra 2023.

Komentáre