Hudba a film

Osud sveta je v ich rukách

"Výpravné fantasy založené na severských bájach a mýtoch o Valhale, kam za sprievodu valkýr prichádzajú padlí bojovníci. "

WEBMAGAZIN.sk-OTS, 6. novembra 2019 16:03
VALHALA: RÍŠA BOHOV (Valhalla) Foto: Bontonfilm
Odin, Thor, Loki a ďalší bohovia z Valhaly sa musia postaviť svojmu osudu a odvrátiť Ragnarok – svoj zánik a koniec celého sveta. Zo zajatia sa totiž oslobodil obrovský vlk Fenrir a bohom hrozí úplne posledná bitka s odvekým nepriateľom, s divokými obrami. Svoju úlohu v ich boji zohrajú aj dve deti, ktoré si zo sveta ľudí priviedol Thor ako svojich sluhov.
Po pestrofarebnom spracovaní od Marvela prinášajú pohľad na severské báje samotní severania, a to v realistickejšom, drsnejšom a temnejšom vikingskom štýle.

Zaujímavý vzťah k českému a slovenskému prostrediu majú niektorí predstavitelia filmu. Filmový Thor Roland Møller hral v česko-slovenskej koprodukčnej snímke Sklenená izba a uvidíme ho aj v pripravovanom Janovi Žižkovi. Režisér Fenar Ahmad sa zase narodil v Československu (v Brne), kde žil do svojich piatich rokov. Potom sa jeho rodiča pochádzajúci z Iraku rozhodli emigrovať ďalej do západnej Európy.

VALHALA: RÍŠA BOHOV
(Valhalla)
Dĺžka: 105 min
Žáner: fantasy, dobrodružný
Premiéra: 28. novembra 2019
Réžia: Fenar Ahmad
Hrajú: Roland Møller, Salóme Gunnarsdóttir, Stine Fischer Christensen, Asbjørn Krogh Nissen, Dulfi Al-Jabouri, Patricia Schumann, Jacob Lohmann, Andreas Jessen
Odporúčaná prístupnosť: od 12 rokov


Komentáre