Hudba a film

Le Mans ’66

"Strhujúci legendárny príbeh o tom, ako konštruktér áut Carroll Shelby a britský jazdec Ken Miles postavia pre automobilku Ford revolučný závodný automobil Ford GT40."

WEBMAGAZIN.sk-OTS, 12. novembra 2019 6:33
LE MANS´66 (FORD V FERRARI) Foto: CinemArt
Strhujúci legendárny príbeh o tom, ako konštruktér áut Carroll Shelby a britský jazdec Ken Miles postavia pre automobilku Ford revolučný závodný automobil Ford GT40, aby s ním zvíťazili nad Enzom Ferrarim v dvadsaťštyrihodinovom závode Le Mans vo Francúzsku v roku 1966.
LE MANS´66 (FORD V FERRARI) Foto: CinemArt

V roku 1959 je Carroll Shelby /Matt Damon/ na obsolútnom vrchole, vyhral najťažší automobilový závod na svete 24 hodín Le Mans. Po najväčšom triumfe nezdolného Texasana ale príde zdrcujúca rana - lekári zistia, že má srdečnú vadu, ktorá mu nedovoľuje ďalej v závodení pokračovať. Shelby tak začne novú kariéru automobilového konštruktéra. Stane sa členom tímu, do ktorého patrí aj vynikajúci skúšobný jazdec a britský šampión Ken Miles /Christian Bale/. Miles je nielen špičkový jazdec oddaný svojej rodine, ale aj neznesiteľne arogantný muž, neschopný akéhokoľvek kompromisu.
LE MANS´66 (FORD V FERRARI) Foto: CinemArt

A práve tento tím automobilových šialencov si najme Henry Ford II, aby pre jeho automobilku navrhli a postavili dokonalé závodné auto. Ford sa totiž rozhodne pomstiť Enzovi Ferrarimu za to, že nakoniec odmietol dohodnutú fúziu svojej automobilky s Ford Motor Company. Autá stajne Ferrari víťazia na okruhu Le Mans nepretržite už od roku 1960. Shelby, Miles a ich tím sú odhodlaní s autom Ford GT40 túto víťaznú šnúru pretrhnúť. Proti nim stojí neporaziteľné Ferrari, fyzické zákony a ich osobní démoni. Navzdory prekážkam a obmedzeniam, ktoré im do cesty stavia aj samotný majiteľ Ford, vyvinú revolučné vozidlo, ktoré preválcuje každého konkurenta. Ich úsilie si vyberá nemalú daň - týmto mužom však víťazstvo stojí za to.


PREMIÉRA: 14. 11. 2019
RÉŽIA: James Mangold
SCENÁR: James Mangold
KAMERA: Phedon Papamichael
HUDBA: Marco Beltrami
HRAJÚ: Christian Bale, Matt Damon, Caitriona Balfe, Jon Bernthal
ŽÁNER: akčný/dráma
STOPÁŽ: 153 minút
ŠTÚDIO: Twentieth Century Fox
JAZYKOVÁ VERZIA: anglicky so slovenskými titulkami
PRÍSTUPNOSŤ: nevhodné pre vekovú kategóriu maloletých do 12 rokov

Komentáre