Hudba a film

Kristína prichádza s novou vianočnou pesničkou Čas zimných zázrakov

"Hudbu zložila speváčka samotná, text napísal Kamil Peteraj, ktorý pre Kristínu napísal väčšinu textov. "

TASR, 21. novembra 2020 12:30
Na snímke slovenská speváčka Kristína Peláková. Foto: TASR Andrej Galica
Bratislava 19. novembra (TASR) – Úspešná slovenská speváčka Kristína predstavuje novú vianočnú pesničku, ktorá dostala názov Čas zimných zázrakov. Hudbu zložila speváčka samotná, text napísal Kamil Peteraj, ktorý pre Kristínu napísal väčšinu textov.

Vianočná téma je nevyčerpateľná, „čas zimných zázrakov, láska nás roztopí, v krásny čas vianočný, nik nie je sám,“ spieva Kristína v príjemnom a sviatočne naladenom songu.

„Už dlhšie obdobie pracujem na svojom novom albume, ktorý plánujem vydať budúci rok. Začiatkom jesene som dostala krásny vianočný text od Kamila Peteraja. Milujem Vianoce, vianočné pesničky a tento rok som si túto čarovnú atmosféru vychutnávala už od októbra, počas ktorého pieseň vznikala,“ uviedla pre médiá speváčka. „Keďže som si hudbu zložila sama a mala som o nej jasnú predstavu, zhodli sme sa s mojím tímom, že tento typ aranžmánu necháme vytvoriť producentovi Adamovi Kurucovi. Som veľmi rada, že sa nám pieseň vydarila a že vyjadruje presne to čaro, aké som si pri skladaní tejto piesne predstavovala. Pieseň má názov Čas zimných zázrakov a verím, že si ľudia pri jej počúvaní pripomenú tie čarovné nezabudnuteľné momenty Vianoc, ktoré si pamätá snáď každý jeden z nás,“ dodala.„V týchto nepokojných dobách sme urobili pesničku, ktorá by mala byť takým symbolom krásnych Vianoc a k tejto atmosfére neodmysliteľne patrí sneh, zasnežená krajina, snehuliak, sánkovačky a rodinné teplo, tak ako si ho pamätáme z detstva,“ uviedol Kamil Peteraj.

Kristína (1987) je objavom roku 2008, na hudobnú scénu sa uviedla cover verziou skladby Vráť mi tie hviezdy '08. Na svojom konte má šesť vydaných albumov, v novembri 2008 vyšiel debutový Ešte váham. S piesňou Horehronie vyhrala 27. februára 2010 národné kolo súťaže Eurosong 2010 a reprezentovala Slovensko v nórskom Oslo. V októbri 2010 vydala druhý album V sieti ťa mám, v júni 2012 tretí Na slnečnej strane sveta, v novembri 2014 pridala kompiláciu Tie Naj. Za rok 2015 a 2016 získala ocenenie OTO – Osobnosť televíznej obrazovky v kategórii speváčka. V máji 2017 vydala piaty album Mať srdce. V marci 2020 vydala Šiesty album Snívanky, na ktorom je dvanásť zasnívaných pesničiek s textami Zuzany Štelbaskej.

Komentáre